En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 02:10
İskenderun'a Yeni Öğrenci Yurdu

İskenderun'a Yeni Öğrenci Yurdu

Hayırsever ‘Paşa Karaca’ şimdi de yurt yaptırıyor

İskenderunlu hayırsever işadamı Paşa Karaca tarafından Modern Evler Mahallesi’nde inşa edilen Paşa Karaca Anadolu Öğretmen Lisesi’nin yanı başına şimdi de öğrenciler için yurt yaptırılıyor. Hayırsever işadamı Paşa Karaca, inşaat yatırımlarının yanı sıra, sağlık ve eğitim alanındaki yatırımlarını da tüm hızıyla sürdürüyor. Bu eğitim-öğretim yılında hizmete giren ve Paşa Karaca tarafından son derece modern bir şekilde inşa edilerek Milli Eğitim’e bağışlanan Paşa Karaca Anadolu Öğretmen Lisesi’nin alanına şimdi de öğrenciler için yurt inşa ediliyor. Hatay genelinde sayılı olan öğretmen liselerine çevre ilçelerden de çok sayıda öğrenci geldiği ve bu öğrencilerin yurt sorunu yaşadıkları için inşaata başlandığını bildirildi. İnşa edilen yurdun tüm masrafları yine hayırsever işadamı Paşa Karaca tarafından karşılanacak. İnşaatın tamamlanması ile öğrenciler okullarının hemen yanındaki binada yatılı olarak kalabilecek. Öğrenciler için yaptırılan yurt binasının bir yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Hatay İskenderun'da 750 Kişilik Yurt İnşa Edecek


TOKİ, Hatay İskenderun'da 750 kişi kapasiteli öğrenci yurdu ile 1 adet konferans salonunun yapım işi için bugün saat 14:30'da ihale gerçekleştirecek..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Hatay İskenderun’da 750 kişilik öğrenci yurdu ve 1 adet konferans salonu inşaatı için bugün saat 14.30'da ihale gerçekleştireceğini duyurdu.
 
Sosyal konut, eğitim, barınma ve yurt yatırımlarına aralıksız devam eden TOKİ'nin Hatay İskenderun'da hayat geçireceği yurt projesinin ihalesi  T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Halkalı adresinde gerçekleştirilecek.
 
Söz konusu yapım işine ise sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yapılacak  yer tesliminn ardından başlanacak ve inşaat işi 550 takvim günü içinde tamamlanacak. 
 
 
İhale ayrıntılarına ulaşmak için TIKLAYINIZ
27-11-2010
Bu haber toplam 15021 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?