En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 14:36
ING Bank Ev Sahibi Yapıyor

ING Bank Ev Sahibi Yapıyor

Özgür Öztürk, 2009'da sektörde toplam kullandırılan kredi ortalamasının 19.5 milyar TL iken ING Bank'ta 1 milyar TL olduğunu söyledi.
ING Bank Konut Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı Özgür Öztürk, 2010'un 2. ya da 3. çeyreğinden başlamak üzere, gelişmiş ülkelerdeki büyüme rakamlarına göre faiz oranlarında artış beklendiğini ifade ediyor. Türkiye'de genel makro dengeler göz önüne alınarak 2010 sonlarına doğru Merkez Bankası faiz oranlarında da artış beklediklerini ifade eden Öztürk, büyüme ve makro dengelerdeki iyileşmelerle 2010 yılında konut fiyatlarında da artış olabileceğini söylüyor. Öztürk, 2008 sonu yılı sektörde sorunlu kredilerin oranının yüzde 1.15'den yüzde 2.03'e, ING Bank'ta ise yüzde 1,02'den yüzde 1,37'ye yükseldiğini kaydetti. Öztürk, 2009'da sektörde toplam kullandırılan kredi ortalamasının 19.5 milyar TL iken ING Bank'ta 1 milyar TL olduğunu söyledi.

SabahEmlak


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ağaoğlu'ndan Aktif Bank Pazarlığı Açıklaması


Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Çalık Holding ile arasında Aktif Bank için pazarlık yapıldığı iddialarına yanıt verdi..

 

Çalık Holding ile Ağaoğlu arasında Aktif Bank için pazarlık yapıldığı iddialarına yanıt veren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulı Başkanı Ali Ağaoğlu görüşmek bir yana böyle bir düşüncelerinin dahi olmadığını söyledi.
 
UzmanPara'dan Ayşe Ekin Gündüz'ün haberine göre, Çalık Holding ve Ağaoğlu Şirketler Grubu arasında Aktif Bank için pazarlık yapıldığına daire iddiaların gündeme gelmesinin ardından UzmanPara'nın ulaştığı Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu söylentileri kesin bir dille yalanladı.
 
Görüşmek bir yana böyle bir düşünceleri dahi olmadığını belirten Ağaoğlu, 4 ay önce Aktif Bank Genel Müdürlüğü’nden istifa eden Önder Halisdemir’in Ağaoğlu Şirketler Grubu'nda İcra Kurulu Başkanlığı’na getirilmesinin bu tür söylentilere neden olmuş olabileceğini ancak bankacılık sektörüne girmeyi düşünmediklerini söyledi.
 
 
12-02-2010
Bu haber toplam 7938 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?