En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.03.2018 11:57
İmar Planı Sahteciliğini Bitirecek Yeni İmar Kanunu Yapılacak

İmar Planı Sahteciliğini Bitirecek Yeni İmar Kanunu Yapılacak

İmar Kanunu'nu değiştirmeyi planladıklarını belirten Çevre Bakanı Sarı, il ve ilçe belediyelerinin şahsa özel imar değişiklikleri yapmaısnı engelleyecek bir kanun hazırlamayı amaçladıklarını söyledi..

 

 
Fikir Sofrası’nın İstanbul’daki 18’inci toplantısına katılan ve inşaatçı ve müteahhitlerden oluşan işadamlarına konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İmar Kanunu'nu değiştirmeyi planladıklarını ve tüm Türkiye için bir master planı hazırladıklarını söyledi.
 
Türkiye’nin her yıl 600 bin yeni konuta ihtiyacı olduğunu vurgulayan Bakan Sarı, artık bir zihniyet değişikliğie gitmek gerektiğini, yeni bir kura geldiğinde ilk olarak yeni kuralın nasıl bozulacağının düşünüldüğünü, bunun çok yanlış olduğunu ve asıl yapılması gerekenin yeni kurala nasıl uyum sağlanacağının düşünülmesi olduğunu söyledi.
 
İmar değişikliklerinin çok sık yapıldığına dikkat çeken bakan Sarı, imar planı sahteciliğinden vazgeçilmesi gerektiğini, il ve ilçe belediyelerinin şahsa özel imar değişiklikleri yaptığını,  izinler alınıp daha sonra değişikliğin kaldırıldığını söyledi ve tüm bunları önleyecek değilşiklik için çalıştıklarını belirtti.
 
İmar Kanunu’nu değiştirmek için çalışma başlattıklarını da ifade den Bakan Sarı,  sadece bir kent ve bölge için değil, tüm Türkiye için de bir master planı oluşturma hazırlığı yaptıklarını da sözlerine ekledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gölbaşı ENDA Konakları'nda Kişiye Özel Ödeme Planı


DAFF Yapı tarafından Ankara'nın yükselen değeri Gölbaşı'nda hayata geçirilen ENDA Konakları projesinde kişiye özel ödeme seçenekleri ve peşin ödeme indirimi sunuluyor..

 

Ankara Gölbaşı'nda yatay mimari konseptiyle Kırkıncıoğlu Grup iştiraki DAFF Yapı tarafından, 18 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen ENDA Konakları projesinde tamamı peşin ödemelerde indirim uygulanırken projede  kişiye özel farklıödeme seçenekleri ile de ev sahibi olunabiliyor.
 
Satışa açılmadan büyük bir ilgi ile karşılanan ENDA Konakları projesinde evlerin tavan yüksekliği 3 metre olarak planlanırken her bir konak kendine özel, yan konaktan bağımsız 700 metrekarelik bahçeye sahip. Konak sahiplerinin kendi bahçeleri dışında 2 dönüm bostan alanında organik tarım yapmasına da imkan tanınan ENDA Konakları projesinde güvenli çocuk oyun alanı, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, sauna, buhar odası, fitness salonu gibi sosyal donatılar da mevcut.
 
 
Akıllı ev sistemine sahip  olan ve AB standartlarına uygun olarak hayata geçirilen ENDA Konakları projesinde konforlu, doğayla iç içe, şehir merkezine yakın konumda eşsiz bir yaşam deneyimi vadediliyor.
 
 
25-03-2016
Bu haber toplam 6 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?