En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 07:45
İcra İhalelerinde İstanbul'dan Sonra Ege Tercih Ediliyor

İcra İhalelerinde İstanbul'dan Sonra Ege Tercih Ediliyor

www.icralik.com kurucusu Can Emrah Özoral, Türkiye'de icra ihalesi yoluyla gayrimenkul sahibi olmak isteyenlerin sırasıyla İstanbul, Ege ve Akdeniz'i tercih ettiklerini açıkladı.

 

Metropol insanlarının bir çoğu bir gün Ege’de ya da Akdeniz’de yaşamayı hayal eder. Özellikle de yaşanılan şehir İstanbul’sa bu hayale sahip olmayanların sayısı yok denecek kadar azdır.
 
İşten çıkıp kendini akmayan trafiğin ortasında bulan, kirasını ödemek için her gün alın teri döken, evinin camından dışarı baktığında karşı apartmanın duvarından başka bir şey göremeyen metropol insanı ‘Bir gün Ege’de şirin bir sahil kasabasında mutlaka deniz manzaralı bir evim olacak’ ya da ‘Ey İstanbul bir gün seni terk edeceğim ve Akdeniz’e yerleşeceğim’ gibi cümleleri çok sık kurar. Kendisi kurmasa da buna benzer cümleleri çevresindeki eşinden dostundan mutlaka duyar. 
 
Türkiye’de hayal kurmak kolay fakat kurulan hayale kavuşmak zordur. 
www.icralik.com kurucusu Can Emrah Özoral, ‘‘icra ihalelerinden gayrimenkul edinmek isteyen üyelerimizin ilk tercihi İstanbul, Ege ve Akdeniz’in kıyı kesimleri ise İstanbul’un ardından gayrimenkul almak için en fazla tercih edilen bölgelerden’’ dedi. 
 
Aşağıda Ege ve Akdeniz’de ev hayali kuran kişilerin nerede, nasıl ve ne kadar’a ev aldıklarının küçük bir listesini göreceksiniz. İcralik.com verileri ile yapılan liste hayallere kavuşmanın bir yolunun da icra ihalelerini takip etmek olduğunu gösteriyor. ‘Kumbaranıza’ bakıp hayallerinizden vazgeçmeden önce listeyi incelemenizi öneririz.
 
Pınar A. Muğla- Köyceğiz’de piyasa değeri yaklaşık 140.000.00 TL olan göl manzaralı müstakil eve 55.000.00 TL’ye kavuştu. 
Okan S. Antalya- Alanya’da piyasa değeri yaklaşık 185.000.00 TL olan müstakil ev ve evle beraber sera’ya 84.000.00 TL’ye kavuştu.
 
Bora A.  Aydın- Kuşadası’nda piyasa değeri 130.000.00 TL olan deniz manzaralı müstakil eve  60.000.00 TL’ye kavuştu
Yusuf K. Muğla- Milas’tan piyasa değeri yaklaşık 63.000.00 TL olan golf sahası manzaralı müstakil eve 27.000.00 TL’ye kavuştu.
Çiğdem G. Antalya-Manavgat’tan piyasa değeri yaklaşık 60.000.00 TL olan müstakil eve 39.000.00 TL’ye kavuştu.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Altyapı projeleri de gayrimenkul sertifikası sistemine dahil edilebilir"


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, ileride, gayrimenkul sertifikası modeline altyapı projelerinin de dahil edilebileceğini söyledi..

 

Gayrimenkul sertifikası satışının şu an için başta konut projeleri olmak üzere kentsel dönüşüm projelerini kapsadığını belirten Başbakan Yardımcısı  Nurettin Canikli, ileride altyapı projeleri için mümkün olmadığını ancak ileride söz konusu projelerin de bu modele dahil edilebileceğini söyledi.
 
Gayrimenkul sertifikasının son derece önemli bir finansman aracı olduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Canikli, uygulamanın eksik yönlerini de tamamladıklarını belirtti.  Sistemin "mükemmel" olarak nitelendirilebilecek halde olduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Canikli,  gayrimenkul sertifikası modeli ile dönüşüm projeleri için çok ciddi kaynak  sağlanabileceğini söyledi.
 
Söz konusu modelin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından başlatıldığını belirten Başbakan Yardımcısı Canikli, ilk menkul  kıymeti arz ettiğini ve TOKİ'nin öncülük yapmasının  iyi olduğunu ayrıca sistemin uygulamada nasıl  yürüyeceği noktasında TOKİ uygulamasının iyi bir örnek teşkil edeceğini ve talebin daha da büyüyeceğini söyledi.
19-03-2012
Bu haber toplam 4827 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?