En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 17:31
İBB, Emirgan Korusu'ndaki Köşkleri Restore Ettiriyor

İBB, Emirgan Korusu'ndaki Köşkleri Restore Ettiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz'daki Hidiv Kasrı'yla birlikte Emirgan Korusu'nda bulunan kökşkleri aslına uygun olarak restore ettiriyor..

 

İstanbul'da bulunan tarihi köşkleri restore ettirme kararı alan ve çalışmalar için harekete geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu kapsamda,  Beykoz'da bulunan  Hidiv Kasrı'yla birlikte Emirgan'da bulunan Beyaz Köşk, Sarı Köşk ve Pembe Köşk'ü aslına uygun olarak yenileyeceğini bildirdi.
 
Restorasyon işi için 15 Temmuz 2015 günü saat 11.00'de İBB Merter Ek Hizmet Binası'nda ihale gerçekleştirecek olan İBB, yapım süresini yer teslim tarihinden itibaren 200 gün olarak açıkladı.
 
1907 yılında Mısır'ın son hidivi Abbas Hilmi Paşa tarafından İtalyan mimar Delfo Seminati'ye inşa ettirileb Hidiv Kasrı, 1000 metrekare alan üzerinde yükselmekte olup içinde Mermer Salon, Ahşap Salon, Konkav Salon, Kristal Salon ve Havuz Yol bulunuyor.
 
İhaleye ilişkim tüm detaylar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi olan tüm detayları www.ibb.gov.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
30-06-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?