En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 19:20
Hollywood Ankara'ya Geliyor

Hollywood Ankara'ya Geliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek, Hollywood'un bir benzerinin Ankara'ya kuracaklarını açıkladı.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek, dünyaca ünlü Hollywood'un benzerini Ankara'ya kurmayı amaçladıklarını söyledi.
 
Gökçek, Washington ile Ankara'nın kardeş şehir imza törenine katılmak üzere geldiği ABD'de gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi. Ankara için hazırladıkları yeni projeler hakkında bilgi veren Gökçek, Washington eyaletindeki Flags'te bulunan hayvanat bahçesinde incelemelerde bulunduğunu anlattı.
 
Flags'teki parkın benzerini Ankara'ya yapabileceklerini belirten Gökçek, ''Ankara'ya da su oyunları, safari park, tema park olmak üzere üç bölümden oluşan büyük bir park inşa edebiliriz'' dedi.
 
Söz konusu parkı yap-işlet-devret modeliyle yapmak istediklerini kaydeden Gökçek, Eskişehir yolu üzerine kurmayı planladıkları Disneyland'tan vazgeçip böyle bir parkı yaptırmaya karar verdiklerini bildirdi.
 
Washington'daki yetkililerin lunaparkın 600 bin metrekarelik alana kurulmasının ideal olabileceğini söylediklerini belirten Gökçek, ''Ne yapacağımızı biliyoruz. Nasıl yapacağımız konusunda değişik alternatifler var, onun üzerine çalışıyoruz. Sadece lunapark üzerine olabilir. Biz hayvanat bahçesi ile harmanlamayı düşünüyoruz'' dedi.
 
Gökçek, söz konusu işi ihaleye çıkarırken bilet garantisi verebileceklerini belirterek, yılda 2,5-3 milyon ziyaretçiyi hedeflediklerini kaydetti.
 
-''Türkiye'nin Hollywood'u olsun''-
 
Ankara'ya müzeyle film platosu kurmayı düşündüklerini anlatan Gökçek, ''Türkiye'nin Hollywood'u olsun istiyoruz'' dedi. Film konusunda Ankara'da bir üniversite kurulacağına dikkati çeken Gökçek, ''Ankara bu işin merkezi olabilir. Yapımcıların merkezi haline gelebilir Ankara. Uçakta gelirken 'Aşk Tesadüfleri Sever' diye bir film seyrettim. Ankara'yı gösteriyordu. İnsan kentini görünce hoş oluyor. Şimdi biz Ankara'yı çekeceğiz. Geç kaldık, ama zararın neresinden dönersek kardır. Kapalı dev hangarlar yapacağız. Açık platformlar yaptıracağız. Plato kuracağız'' diye konuştu.
 
Film platosu kapsamında otel de yaptırılacağını anlatan Gökçek, ihtiyaç duyulması halinde Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir şirket kurup film yapımcılarına kamera ve kameraman desteği de verebileceklerini söyledi.
 
Melih Gökçek, çekilecek filmlerde Ankara'nın adını ve görüntüsünü göstermeleri halinde ücret almayabileceklerini belirtti.
 
Ankara ile Washington'u mukayese eden Gökçek, Washington'un mevsiminden dolayı yeşili bol bir şehir olduğuna dikkati çekti.
 
Gökçek, ''Trafikte, rekreasyon alanlarında, kentsel dönüşümde ve sosyal-kültürel projelerde'' dünyada ''1 Numara'' olduklarını söyle

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara Mebuskent Evlerinin Yüzde 70'i Satıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da tavsiye ettiği yatay mimari konseptini Ankara'da hayata geçiren Mebuskent projesinde bulunan 332 villanın yüzde 70’i satıldı..

 

Ankara Batıkent Çakırlar bölgesi Karacakaya mevkiinde Aymor Grup projesi olarak yükselen Mebuskent, konutların yanı sıra  müstakil bahçeler, çocuklar için rahat oyun alanları, geniş yeşil alanlar, , 5 bin metrekarelik alışveriş merkezi, spor kompleksi, sauna-Spa hizmeti ve Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik alanda golf sahası yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, otopark ve güvenlik hizmetleri ile de dikkat çekiyor.
 
 
Aile başına 25 ağaç düşen ve tamamen bisikletli hayata göre planlanan Mebuskent projesinde  toplam yeşil alan oranı yüzde 87'ye ulaşırken beton bölümlerin payı ise yüzde 13 olarak sınırlandırıldı.
 
 
04-10-2011
Bu haber toplam 6774 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?