En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 08:14
Her Tapunun Kimlik Numarası Olacak

Her Tapunun Kimlik Numarası Olacak

Her tapunun bir kimlik numarası olacak. Bunun üzerinden tüm işlemler yapılacak. Kirasını bankaya yatırmayan yanacak

EKONOMİ yönetimi, kayıt dışı çemberini daraltmak için seferberlik ilan etti. Gayrimenkul bilgilerinin güncel bir şekilde incelenmesi, vergi kaçağının önlenmesi amacıyla tapulara da kimlik numarası verilecek. Bu kimlik numarası üzerinden beyan edilen konut ya da arsa hakkında her türlü işlem anında izlenebilecek.

BANKAYA YATIR KURTUL
Maliye, kira gelirlerinden vergi için için kapı kapı dolaşıp kütük oluşturma çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye'de sayısı 13 milyona ulaşan kiracılar tek tek kayda alınıyor. Tapulara kimlik numarası verilmesi ile bu işlemler de kolaylaşacak. Kiralar bankaya yatırılmadıysa her bir işlem için ayrı ayrı ceza kesilecek. 500 lira ve üzerinde kiranın elden alındığı tespit edilirse, bin 600 liradan az olmamak üzere usulsüzlük cezası kesiliyor.

Kaynak: Takvim


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
12-03-2011
Bu haber toplam 7119 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?