En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:58
Halkbank'tan Kira Güvence Sigortası

Halkbank'tan Kira Güvence Sigortası

Halkbank, Birlik Sigorta aracılığıyla hizmete sunduğu Kira Güvence Sigortası ile ev sahiplerini ve kiracıları kiranın ödenememesi durumuna karşı güvence altına alıyor.

Türkiye’de bir ilk olan Kira Güvence Sigortası, kaza sonucu vefat veya maluliyet, istem dışı işsiz kalma nedeniyle kiracı kirayı ödeyemediğinde aylık kira tutarının yüzde 80’ini 12 ay boyunca karşılıyor.

Türkiye’de yaklaşık 15 milyon hane halkının 3,6 milyonunun kiracı olduğuna dikkat çeken Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, ‘Halkbank’ın sunduğu Kira Güvence Sigortası hem ev sahiplerinin hem kiracıların içini rahatlatacak, hayatın kötü sürprizleri karşısındaki mağduriyetlerini önemli oranda azaltacak son derece kapsamlı bir ürün. Türkiye’de ilk defa Halkbank tarafından uygulanan Kira Güvence Sigortası ile ev sahipleri ve kiracıların geleceğini koruma altına alıyoruz’ dedi.

18 – 65 yaş arası ev sahipleri adına düzenlenen Kira Güvence Sigortası poliçeleri ferdi kaza, işsizlik ve acil tıbbi gider teminatlarını içeriyor. Ev sahipleri hastanede yatmayı gerektiren acil sağlık problemleriyle karşılaşılaştığında tedavi giderleri de sigorta kapsamında karşılanıyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

THY, Türk Telekom ve Halkbank'ın Hazine'deki Hisseleri Türkiye Varlık Fonu'na Devrediliyor


THY'nin yüzde 49,12 oranında, Halkbank'ın yüzde 51,11 oranında, Türk Telekom'un ise yüzde 6,68 oranındaki hissesi özelleştirme programından çıkarılıp Türkiye Varlık Fonu'na devredildi..

 

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından açıklanan özelleştirme kapsam ve programında bulunan Türk Hava Yolları (THY) A.O.nun yüzde 49,12 ve Türkiye Halkbankası A.Ş.nin ise yüzde 51,11 oranındaki hisselerinin özelleştirme kapsam ve programından çıkartılıp Türkiye Varlık Fonu’na devredilmesine karar verildi.
 
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) konuya ilişkin kararı Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlandı.
 
Bakanlar Kurulu tarafından Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketinin Hazine Müsteşarlığına ait yüzde 6,68 oranındaki hisselerinin de Türkiye Varlık Fonu'na devrine karar verildi. Hazine'nin konuya ilişkin kararı da Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyuruldu.
 
28-12-2010
Bu haber toplam 4548 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?