En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 25.02.2018 05:24
Giresun'a 300 Yataklı Hastane Yapılacak

Giresun'a 300 Yataklı Hastane Yapılacak

Giresun'a 300 yataklı Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi kurulacak.

AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, Giresun'a yönelik '28 Günde 28 Proje' başlığı altında yapılacak yatırımları anlattı.

Öztürk, yaptığı açıklamada, Giresun için belirledikleri projelerden birinin, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi olduğunu kaydetti. Proje hakkında bilgiler veren Öztürk, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin kurulacağı yerin belli olduğunu aktararak, "Yeni kurulan fakültelerimizden biri de tıp fakültesidir. Şuanda Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi adına öğrenime alınan ve birinci sınıftan üçüncü sınıfa kadar gelmiş olan öğrencilerimiz, yakın illerde bulunan tıp fakültelerinde eğitim öğretimlerini sürdürüyorlar. Çok yakında kendi binasında eğitim öğretim verecek düzeye gelecek olan Giresun Tıp Fakültesi, bu öğrencileri mezun ederek, adını duyurmuş olacaktır. Tabi burada en önemli konu tıp fakültesinde okuyan öğrencilerimizin, hocaların gözetim ve denetiminde yapacakları uygulamalardır. Yani öğrencilerimiz tıbbın gelişmiş imkânlarını kullanabilecekleri ortama ihtiyaçları vardır. Bu da Araştırma ve Uygulama Hastanesi'dir. Bugün itibariyle Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin nerede kurulacağı belli olmuş ve bu konuda önemli adımlar da atılmış durumdadır. Biliyorsunuz eski Kale Devlet Hastanesi'nin bulunduğu alanın tamamı Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne verildi. Sağlık Bakanlığımız nezdinde bu konuda gerekli işlemler tamamlandı, inşaat için gereken para da hazırlandı. " dedi.

Yapılacak modern binanın, 300 yataklı olacak ve tıbbi açıdan son derece gelişmiş cihazlarla donatılacağını ifade eden Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çevre illerimizdeki uygulama hastanelerinde olan imkânlar, tıbbi cihazlar, konfor ve yeterli bilim adamı burada da bulundurulacak. Zaten şu anda devlet hastanesi'nde, göğüs hastanesi'nde ve sağlık uygulamaları merkezinde ortopedi, intaniye, plastik cerrahi ve farmakoloji dallarında Profesör ve bilim adamlarımız uygulamalarını yapıyorlar. Buralara gelen hastalarımız ameliyatlara alınabiliyor, tedavi edilebiliyor. Trabzon'a, Samsun'a veya başka illere gönderilmiyorlar. Yani tıp fakültemizin kuruluş süreci devam ederken, hem eğitim ve araştırma alanında, hem de tedavide eşgüdümlü bir süreç takip ediliyor. "


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ordu-Giresun Havalimanı 1 Milyon Yolcu Kapasitesine Ulaştı


22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan, Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı, Ordu-Giresun Havalimanı, 1 milyon yolcu kapasitesine ulaştı..

 

İnşasına Ordu'nun Gülyalı ilçesinde 2011 yılında başlanan ve resmi açılışı 22 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Ordu-Giresun Havalimanı, yöre halkına büyük ulaşım kolaylığı sağlarken turizme de cddi katkıda bulundu.
 
Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı 22 Mayıs 2015 tarihinden bugüne kadar toplam 1 milyon yolcu kapasitesine ulaşırken havalimanından en çok seferin İstanbul, Ankara ve İzmir'e gerçekleştirildiği belirlendi.
 
Suudi Arabistan'dan direkt uçuşların yapıldığı Ordu Giresun Havalimanı, önceden sadece hac ve Umre seyahatları için kullanılırken bugün doğrudan yolcuların yurt dışından bu havalimanına geldiği belirtildi.
 
 
19-05-2011
Bu haber toplam 8214 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?