En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 23:32
Genç Odası Yapan Firmalar Büyüyor

Genç Odası Yapan Firmalar Büyüyor

Pazarın yıllık hacmi 200 milyon doları aşmış durumda.
Sadece çocuk ve genç odaları üretip kendi markasıyla konsept mağazalar açan mobilya şirketi sayısı her geçen gün artıyor. Genç odası mağaza konseptini dünyada ilk kez uygulayan Çilek Odası'nın ardından pazara çok sayıda marka girdi. Para dergisinin haberine göre; pazarda yıllık satış hacmi 200 milyon doları aştı. Sektör temsilcileri bu yıl yüzde 30 büyüme beklerken, pazarın büyümesiyle şirketler mağaza açma yarışına girdi. Çilek Odası, Gencecix, Belis, Caploonba, Formini, Benim Odam, Avensis, Minitto gibi şirketlerden bazıları franchising de vererek büyümesini sürdürüyor.

Takvim


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Türkiye'de Ev Sahibi Olan Genç Sayısı Artıyor


Yapılan araştırmalara göre dünya genelinde gençlerin ev sahibi olma alışkanlıklarını yerini kirada oturmaya bırakırken Türkiye'de ev sahibi olma yaşı gittikçe düşüyor..

 

Dünyada özellikle gençler arasında ev sahibi olma alışkanlığı yerini kiralık ev tutma alışkanlığına bırakırken Türkiye'de tam tersi bir durum söz konusu. Dünyada 40 yaş altında mortgage ile ev alma oranı gittikçe azalırken kiralama oranı yükseliyor. Türkiye'de ise ev satın alan genç sayısı her geçen yıl daha da artıyor.
 
26-45 yaş arası ev sahibi olanların sayısında son 14 yılda yüzde 10 oranında artış kaydedilirken, son 9 yılda söz konusu artış yüzde 11,5  seviyesinde.
 
Altı bankanın konut kredisi kullanan tüketicilerin yaş dağılımı ortalamasına göre, Türkiye'de 18-25 yaş arasında kredi ile ev sahibi olanların sayısında yüzde 1 artış söz konusu olup 44 yaş üstü kesimde ise bu oran yüzde 13 düşüş şeklinde.
 
Dünyada son yıllarda meydana gelen ve pek çok ülkeyi etkileyen mortgage krizinin etkisiyle konut kredisi ile ev alım oranında ciddi bir azalma yaşanıyor. İngiltere'de 2001 yılında 2.3 milyon kişi kirada oturmayı tercih ederken 2015 yılında bu rakam 5.4 milyon kişiye ulaşmış durumda.
 
 
25-02-2010
Bu haber toplam 14676 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?