En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 07:28
Gediz Devlet Hastanesi'nin İnşaatı Başladı

Gediz Devlet Hastanesi'nin İnşaatı Başladı

Gediz'de yapılacak olan 100 yataklı yeni Devlet Hastanesi'nin inşaatı başladı.
ihalesi gerçekleştirilen 100 yataklı Gediz Devlet Hastanesi'nin inşaatına başlandı.
100 yataklı yeni Gediz Devlet Hastanesi'nin yapımı için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 20.10.2011 tarihinde gerçekleştirilen ihaleyi İnta İnşaat Firması kazanmıştı. TOKİ ile yüklenici İnta İnşaat Firması arasında 29.12.2011 tarihinde imzalanan sözleşme ve yer tesliminin ardından hafriyat çalışmaları başladı.
Hastane hakkında değerlendirme yapan Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, 15 bin 500 metrekare kapalı alana sahip, bodrum ve zemin kat artı üç kattan oluşacak olan 100 yataklı modern Gediz Devlet Hastanesi projesinin yapımına başlanmasından bir doktor olarak büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Belediye Başkanı Saraoğlu, "İlçemizin modern sağlık hizmetlerine kavuşmasını sağlayacak olan yeni devlet hastanesi, 3 ameliyathane, yoğun bakım ve acil servis, diyaliz ünitesi, poliklinik üniteleri, içerisinde banyo ve tuvaleti bulunan 1 ve 2 kişilik hasta odalarından oluşacak. 4 blok halinde inşa edilecek olan proje, sözleşme gereği 850 günde teslim edilecek. Gediz ve çevresine sağlık hizmeti verecek olan hastanenin tüm vatandaşlara hayırlı olmasını dilerim" dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mersin Şehir Hastanesi 3 Şubat'ta Açılacak


Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Mersin Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının 3 Şubat 2017 günü yapılacağını açıkladı..

 

 
2017 yılında toplam 8 şehir hastanesinin hizmete açılacağını açıklayan Bakan Akdağ, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 Şubat Cuma günü saat 14.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılacağı özel bir törenle resmi olarak  hizmete açılacağını söyledi.
 
Bakan Akdağ, hastane inşaatında gecikme olmadığını, böyle devasa bir hastaneyi hizmete sokmanın çok kolay bir iş olmadığını,  geri planda yapılan işlerde yüzlerce kişinin gece gündüz çalıştığını belirtti.
 
Bakan Elvan ise Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en modern hastanelerinden biri olarak inşa edilmesinin büyük bir başarı olduğunu, Mersin'in sağlık turizmi açısından Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri olacağını ifade etti.
 
 
02-02-2012
Bu haber toplam 4863 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?