En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 19.02.2018 11:39
Gaziantep'teki Konut Projeleri

Gaziantep'teki Konut Projeleri

Gaziantep, Şahinbey'e 2196 konut yapılıyor

Gaziantep merkez ilçe Şahinbey Belediyesi, Aralık ayı olağan meclis toplantısı birinci oturumu Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu başkanlığında belediye meclis salonunda yapıldı.

Meclis gündemi açılmadan belediyenin bir aylık çalışmaları hakkında meclis üyelerine sunum eşliğinde bilgi veren Başkan Mehmet Tahmazoğlu, ilçe genelinde asfalt kaplama, kilittaşı, ve kaldırım çalışmasının devam ettiğini belirterek, sosyal tesis ve taziye evlerinin yapımının devam ettiğini söyledi. Başkan Tahmazoğlu, "Etiler Mahallesi'nde 296 konutun ihalesi yapıldı, önümüzdeki günlerde çalışmalar başlayacak. Yine Serinevlerde 300 adet ve bin adet sosyal konut projelerimiz hazırlık aşamasında, yine

Güzelvadi ve Kahvelipınar mahallelerinde 600 konut çalışmamız olacak. Konut üretimine büyük önem veriyoruz. Yine Karataş bölgesinde 150 bin metrekare alanda müteahhitlerimize kat karşılığı konut yaptıracağız. Şahinbey parkımıza Türkiye'nin en yüksek ve Gaziantep'in en büyük çocuk oyun grubunu kurduk. Teleferik çalışmamızda montaj çalışması başladı. Sporda da Ampute, Voleybol ve Futbolda güzel başarılara imza attık, atmaya devam ediyoruz" dedi.

Şahinbey Belediye Meclisinde gündeme alınan sekiz maddenin tamamı ilgili komisyonlarda görüşülmek üzere havale edilirken, iki maddede teklif karar usulü oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca günden dışı olarak önümüzdeki gündeme alınan dört madde görüşülmek üzere gündeme alındı. Gündemde görüşülecek madde kalmadığından meclis 7 Aralık 2010 salı günü saat 14.00'de yeniden toplanmak üzere dağıldı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Gaziantep Şehitkamil'de Mahalle Konseptli Konutlar İnşa Ediyor


TOKİ, Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde hayata geçirmekte olduğu toplu konut uygulamasının dördüncü etabında mahalle konseptli 439 konut hayata geçirecek..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın Gaziantep'in Şehitkâmil İlçesi'nde yürüttüğü proje kapsamında inşa edilmekte olan 439 konutluk 4. etabın ihalesi 13 Aralık 2016 Salı günü gerçekleştirilirken  ihale kapsamında mescit, ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer aldı.
 
TOKİ'nin en büyük konut üretim alanlarından biri olan Gaziantep'te mahalle konsepti ile hayata geçirilen projelerde çarşılar, meydanlar, parklar, peyzajı ve sosyal donatıların yer aldığı nitelikli sosyal çevre imkânı sunulan modern yaşam alanları oluşturuluyor.
 
TOKİ tarafından Gaziantep için kurgulanan modelde ise  "geleneksel şehir dokusu" baz alınarak cami, zemin katlarda manav, kasap, bakkal gibi esnafın hizmet vereceği, geleneksel sokak yaşamından esinlenilen  alışveriş mekanları bulunuyor.
 
01-12-2010
Bu haber toplam 14028 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?