En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 07:32
Gaziantep'te İş Güvenliği Semineri

Gaziantep'te İş Güvenliği Semineri

Gaziantep İnşaat Müteahhitler Derneği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı denetimleri öncesinde yeni mevzuat bir seminer ile anlatıldı.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından inşaatlarda yapılacak denetimler öncesi yeni mevzuat değişikliği, Gaziantep İnşaat Müteahhitler Derneği öncülüğünde inşaat müteahhitleri ve inşaat firma temsilcilerine düzenlenen seminer ile anlatıldı. 
 
Şehitkamil Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Rıdvan Köksüzer, "Yeni mevzuat değişikliği inşaatta çalışan ustasına kadar sektördeki herkese çok büyük sorumluluklar getirdi. Cezai müeyyidelerle karşılaşılmaması için yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekiyor. İnşaat sektöründe en önemli konunun ise inşaatlarda iş güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu nedenle toplantı, panel, eğitim ve seminerlerle bu yönde üyelerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz" dedi. 
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Baş İş Müfettişi Ömer Tanman da seminerde, "İnşaatlarda SGK Mevzuatı ve Uygulamaları, İnşaat İşyerleri ve Mesleki Eğitim, İşveren ve İşçilerin Yükümlülükleri Ceza ve Hukuki Sorumlulukları, Planlama ve Organizasyon, İnşaatlarda Yüksekte Güvenli Çalışma, Yapı Alanının Çevrilmesi ve Ulaşım Yolları Kazı İşleri, Kimyasallar ve Yangın İle İlgili Riskler, Meslek Hastalıkları, İş Makineleri ve İş Ekipmanları, Kişisel Koruyucu Donanımlar, Yapı İşlerinde Elektrik İle İlgili Riskler ve Alınması Gerekli Önlemler, İnşaatlarda Sosyal Tesisler" gibi konularda sunum yaptı. 
 
Tanman, firma ve temsilcilerine bilgiler verilerek konu hakkındaki soruları yanıtladı.
 
 
Kaynak: İHA
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
20-03-2012
Bu haber toplam 4068 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?