En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 07:31
Gaziantep'te 9 Bin 900 TL Peşinatla Satılık Daireler

Gaziantep'te 9 Bin 900 TL Peşinatla Satılık Daireler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, TOKİ'den devraldığı 120 konutun 32'sini satışa çıkarıyor.

28 Aralık'ta açık arttırma usulü ile ihalesi yapılacak kaloriferli, 2+1, 87 metrekare, çevre düzenlemesi yapılmış, site düzeni ile 32 daire için ilgililer Satın Alma Daire Başkanlığı'na gelerek ya da 211 12 00 / 1990 numaralı telefondan bilgi alarak, 27 Aralık tarihine kadar müracaat edebilecekler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, yaptığı açıklamada, "Umut Mahallesinde yapılan Seyrantepe konutlarını TOKİ'den devraldık. Bu konutlardan 32 tanesini satışa sunduğumuzun müjdesini vatandaşımıza vermek istiyorum. 65 ile 66 bin TL arası çok uygun koşullarla satacağımız bu konutlar için vatandaşlarımız ilk etapta sadece 9 bin 900 TL peşinat yatıracaklar. Kalan bakiyeyi de 120 ay yani 10 yılda ödeyecekler" dedi. Güzelbey ayrıca şunları belirtti, "Konutları 10 yıl vade ile satışa sunacağız. Vatandaşımız ödeme süresince ne kadar taksit ödeyeceğini bilecek. En düşük peşinatın 9 bin 900 TL olacağı sistemde vatandaşımız 10 sene kira öder gibi ev sahibi olma imkanına kavuşacak. Yatırılacak peşinat ne kadar yüksek olursa ödenecek taksit miktarı o oranda düşecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak pahalı konutlar yaparak buradan gelir elde etme düşüncesinde değiliz. Tam tersine dar gelirli ve orta düzeyde gelire sahip insanımıza sosyal konut yapmak bizim görevimizdir." Taksitlerin sabit fiyatlarla ödeneceğini ifade eden Başkan Güzelbey, " Daha önce enflasyona endeksli (TEFE-TÜFE) yapılan bu satışları sabit taksit imkanları ile yapacağız, her isteyen de başvurabilecek. Tüm bu gelişmeler, insanımıza hakkı olan çağdaş, sağlıklı, modern yaşam olanaklarının kapısını açtı.

Şehirdeki çarpık yapıların ortadan kaldırılması, şehirde nitelikli yapıların oluşturulması, insanların daha sağlıklı mekanlarda yaşamaları bizim açımızdan son derece önem arz etmektedir" ifadelerine bulundu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Gaziantep Şehitkamil'de Mahalle Konseptli Konutlar İnşa Ediyor


TOKİ, Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde hayata geçirmekte olduğu toplu konut uygulamasının dördüncü etabında mahalle konseptli 439 konut hayata geçirecek..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın Gaziantep'in Şehitkâmil İlçesi'nde yürüttüğü proje kapsamında inşa edilmekte olan 439 konutluk 4. etabın ihalesi 13 Aralık 2016 Salı günü gerçekleştirilirken  ihale kapsamında mescit, ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer aldı.
 
TOKİ'nin en büyük konut üretim alanlarından biri olan Gaziantep'te mahalle konsepti ile hayata geçirilen projelerde çarşılar, meydanlar, parklar, peyzajı ve sosyal donatıların yer aldığı nitelikli sosyal çevre imkânı sunulan modern yaşam alanları oluşturuluyor.
 
TOKİ tarafından Gaziantep için kurgulanan modelde ise  "geleneksel şehir dokusu" baz alınarak cami, zemin katlarda manav, kasap, bakkal gibi esnafın hizmet vereceği, geleneksel sokak yaşamından esinlenilen  alışveriş mekanları bulunuyor.
 
14-12-2010
Bu haber toplam 72693 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?