En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 23:33
Gaziantep'e 5. Organize Sanayi Bölgesi

Gaziantep'e 5. Organize Sanayi Bölgesi

Dört organize sanayi bölgesine sahip olan Gaziantep, 5. organize sanayi bölgesini yapmaya hazırlanıyor.

24 milyon metrekarelik 4 organize sanayi bölgesine ek olarak 11 milyon metrekarelik 5. organize sanayi bölgesi ekleniyor. Konuyla ilgili Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı'nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, OSB'nin yetersizliğinin birkaç yıl önce ortaya çıktığına dikkat çekti. En son 5. organize sanayinin nerede yapılması konusunda görüşmeler yapıldığını hatırlatan Kamçı, görüşmeler sonunda yeni bölgenin mevcut OSB'nin etrafında yapılmasına karar verildiğini kaydetti. 4 ayrı yerde yaklaşık 8 bin 500 dönüm arazi üzerinde 5. OSB'nin yapılmasının kararlaştırıldığını belirten Kamçı, bununla ilgili resmi prosedürün tamamlandığını dile getirdi. OSB Başkanı Cahit Nakıboğlu da birçok ülkenin küresel krize çözüm aradığı bir dönemde Gaziantepli sanayicilerin üretimi ve istihdamı artırmaya devam ettiğine vurgu yaptı. Yaptığı ihracat, sağladığı istihdam ve ülke ekonomisine katkılarıyla Türk sanayisinin gururu olan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nin artan üretim ihtiyacını karşılamak üzere yüzde 50 büyüteceklerini söyleyen Nakıboğlu, "24 milyon metrekarelik 4 bölgemize ek 11 milyon metrekarelik 5. organize sanayi bölgemizi kuracağız." dedi. Türkiye'de pek çok kişinin laf üretip, mazeret öne sürdüğü bir dönemde dünyanın 170 ülkesine, 4 milyar dolar ihracat yapan bir şehrin sanayicileri olduklarını anımsatan Nakıboğlu, herkes konuşurken kendilerinin çalışıp, ürettiğini vurguladı.

GSO Başkanı Nejat Koçer ise 5. organize sanayi bölgesiyle birlikte Gaziantep'in sanayi, ticaret ve ihracat rakamlarının yeniden revize edileceğini dile getirdi. GTO Başkanı Mehmet Aslan da "Gaziantep'in kaderinde ve alın yazısında Türkiye'nin önünü açmak var" diyerek, "5. organize sanayi bölgesinin ardından 6 ve 7. organize sanayi bölgelerinin geleceği Gaziantep, ortak aklı selamlıyor. Hepimiz el eleyiz. Gaziantep'e yakışan budur. Bu vizyonla çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Gaziantep Şehitkamil'de Mahalle Konseptli Konutlar İnşa Ediyor


TOKİ, Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde hayata geçirmekte olduğu toplu konut uygulamasının dördüncü etabında mahalle konseptli 439 konut hayata geçirecek..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın Gaziantep'in Şehitkâmil İlçesi'nde yürüttüğü proje kapsamında inşa edilmekte olan 439 konutluk 4. etabın ihalesi 13 Aralık 2016 Salı günü gerçekleştirilirken  ihale kapsamında mescit, ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer aldı.
 
TOKİ'nin en büyük konut üretim alanlarından biri olan Gaziantep'te mahalle konsepti ile hayata geçirilen projelerde çarşılar, meydanlar, parklar, peyzajı ve sosyal donatıların yer aldığı nitelikli sosyal çevre imkânı sunulan modern yaşam alanları oluşturuluyor.
 
TOKİ tarafından Gaziantep için kurgulanan modelde ise  "geleneksel şehir dokusu" baz alınarak cami, zemin katlarda manav, kasap, bakkal gibi esnafın hizmet vereceği, geleneksel sokak yaşamından esinlenilen  alışveriş mekanları bulunuyor.
 
05-01-2011
Bu haber toplam 12009 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?