En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 15:50
Fadıl Akgündüz'e Caprice Gold Cezası

Fadıl Akgündüz'e Caprice Gold Cezası

Reklam Kurulu, Caprice Gold Palace inşaatı için verdiği reklamlarda halkı yanıltığı nedeniyle Fadıl Akgündüz'e yüklü bir ceza kesit.
Reklam Kurulu, Jet Fadıl'a kendisine ait otellerle ilgili reklamlarda içi boş ve aldatıcı ifadeler kullandığı gerekçesiyle ceza kesti. Jet Fadıl 652 bin 432 TL ceza ödeyecek
Jet Fadıl olarak tanınan Fadıl Akgündüz'e ait Caprice şirketine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan 7 yıldızlı ceza geldi. "Avrupa'nın 7 yıldızlı tek sarayı", "Kendisini 5 yılda ödeyen dünyanın en kârlı yatırımı", "Caprice Gold Sarayı'nda neler var?", "Tapu ve kira garantili otel odaları" kampanyası ile İstanbul'da yeni Caprice Gold Palace inşaatına girişen Akgündüz'e bakanlık "dur" dedi. Reklam Kurulu dün yaptığı toplantıda reklamların içi boş ve aldatıcı olduğu gerekçesi ile şirkete 652 bin 432 TL ceza kesilmesi ve reklamların durdurulmasına karar verdi. Bakanlık gerekçesinde "Avrupa'nın 7 yıldızlı tek sarayı" başlıklı reklamlarla ilgili olarak mevzuatta 7 yıldızlı bir sınıflandırma olmadığı" ifadesine yer vererek "tüketici aldatıldı" dedi. "Kendisini 5 yılda ödeyen dünyanın en kârlı yatırımı" ifadelerini de inceleyen kurul, "Firma tarafından sunulan bilgi, belge ve açıklamaların, bu firmadan devremülk satın alanların 5 yıld a ödedikleri parayı geri aldık- larını ve bu yatırımın dünyanın en kârlı yatırımı olduğunu ispatlayacak nitelikte olmadığı, dolayısıyla bu derece abartılı ve ispata muhtaç ifadeler kullanılmak suretiyle tüketicilerin yanıltıldığına karar verildi" dedi. "Caprice Gold Sarayı'nda neler var?" başlıklı reklamlarda ise 7 yıldızlı restoran ifadelerine yer verildiği, restoranlarla ilgili mevzuatta böyle bir sınıflandırma olmamasından dolayı tüketicilerin yanıltıldığına hükmedildi. 
 
DEVREMÜLK ODA YOK 
"Tapu ve Kira Garantili Otel Odaları" ifadesinin ise tapu ve kira garantili olan gayrimenkullerin devremülk sınıfına girmesine rağmen otel odası olarak tanıtılmasının ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan alınmış herhangi bir yatırım ve işletme belgesi bulunmamasına rağmen 7 yıldızlı otel ifadesine yer verilerek tüketicilerin yanıltıldığı gerekçesi ile reklamlar durdurulmasına ve 4 ayrı cezaya karar verildi. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gold Residence Kundu'da Kişiye Özel Ödeme


E.K.Ş. Ekşioğlu Holding tarafından Antalya Lara bölgesinde inşa edilmekte olan 192 dairelik Gold Residence Kundu projesinde kişiye özel ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmak mümkün..

 

Antalya Lara bölgesinde E.K.Ş. Ekşioğlu Holding tarafından hayata geçirilmekte olan Gold Residence Kundu 5 blokta yer alan 192 daire olarak yükseliyor. 58 metrekare ile 116 metrekare arasında değişen alanlı 1+1 ve 2+1 tiplerindeki daire seçeneklerinin yer aldığı Gold Residence Kundu projesinde güneşlenme terası, güvenlik, kamelya, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, spor alanları, açık otopark, açık yüzme havuzu da bulunuyor.
 
Gold Residence Kundu Fiyatlar ve Ödeme 
Aralık ayında teslim edilmesi planlanan Gold Residence Kundu projesinde fiyat listesi 220 bin liradan başlarken kişiye özel ödeme seçenekleri ile projeden konut sahibi olunabiliyor.
 
15-02-2012
Bu haber toplam 10677 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?