En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 07:48
Fadıl Akgündüz'den Caprice Gold Savunması

Fadıl Akgündüz'den Caprice Gold Savunması

Mevzuatta olmamasına rağmen Bayrampaşa'daki Caprice Gold Palace projesini "7 yıldızlı otel" olarak tanıtan Fadıl Akgündüz kendini savundu.
İstanbul Bayrampaşa’da inşa ettiği Caprice Gold Palace isimli projesi ile yeniden basının gündemine gelen Fadıl Akgündüz, “Medya Türkiye’de kıymetimizi bilmiyor, ama Amerikalılar ve Körfez'dekiler bize ortaklık çağrısı yapıyor. Hakkımızda medyada olumsuz haberler çıktıkta satışlarımız artıyor” şeklinde konuştu. Akgündüz, tartışma yaratan 7 yıldızlı reklamları da gerekirse kaldıracaklarını söyledi.
 
Bayrampaşa’da inşaatı devam eden Caprice Gold’ün tanıtımlarını mevzuatta olmamasına karşın “7 yıldızlı otel" olarak yapmakla suçlanan Fadıl Akgündüz, konu ile ilgili hurriyet.com.tr'ye konuştu.
 
Akgündüz, "Biz resmi anlamda 7 yıldızdan söz etmiyoruz. Ancak yaptığımız proje 7 yıldız ayarında. Yani konsept olarak böyle. Bakanlıktan bu yöndeki tanıtımlara yasak gelirse ‘7 yıldızlı’ şeklinde tanıtım yapmayız olur biter, başka isim buluruz." dedi.
 
Akgündüz daha önceki açıklamalarında 29 Mayıs’da açılışını yapmayı planladıkları otelin açılış tarihini 22 Aralık olarak değiştirdiklerini ifade ederek “Projeyi en kaliteli ve sağlam şekilde yapıyoruz tarihteki revizyon bundan dolayı. Bu durum yatırımcıları mağdur etmeyecek ” dedi.
 
Milletvekili de var futbolcu da
 
Caprice Gold’ün 24 katlı olduğunu, toplamda 40 bin kadar devremülk bulunduğunu söyleyen Akgündüz bugün itibari ile 7 bin 900 adet devremülk sattıklarını söyledi. Akgündüz müşterileri arasında milletvekilleri, futbolcular dahil hemen her meslek grubundan insan olduğunu belirti. Akgündüz, "devremülk alan savcı ve polislerin de olduğu söyleniyor" yönündeki soruya ise “Her meslek grubundan insan bizden devremülk alıyor” demekle yetindi.
 
Medya kıymetimizi bilmiyor
 
Akgündüz konuşmasının devamında “Medyada hakkımızda olumsuz haberler çıktıkça bizim satışlarımız patlama yapıyor. Müşterilerimizde dayanışma duygusu oluşuyor. Bize karşı oluşan tepkiye karşın insanlar bize daha da sahip çıkılıyor” dedi.
 
Türkiye’de medya değerimizi bilmiyor diyen konuşmasının devamında "Medya Türkiye’de değerimizi bilmiyor. Oysa bizim bu proje dünyada ses getirdi. Körfez’den Amerika’dan teklifler geliyor. Gelin birlikte iş yapalım diyorlar. Amerikalıların teklifi beni şaşırttı. Bizim otelin isim hakkını istediler. Amerika’da 26 milyon Müslüman yaşıyor, sonunda bunu hesaplıyorlar" diye konuştu.
 
Fadıl Akgündüz, Caprice Gold projesini devam ettireceklerini ifade ederek, aynı isimle oteller için Yozgat, Bodrum ve Silivri’de yer aldıklarını, Trabzonda da görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.
 
214 milyon euro topladım ödeyeceğim
 
Akgündüz kendi ifadesine göre 14 bin kişiden 214 milyon euro para topladıklarını söyledi. Söz konusu paraların ne zaman ödeneceği yönündeki soruya ise “Bize para yatıran insanlarla bir sorunumuz yok. Şirketlerimiz üzerindeki tedbir kararı geçtiğimiz Mart ayında kalktı. Rahat nefes almaya başladık. İsteyen müşterimize devremülk veriyoruz, isteyene de proje bitiminde parasını vereceğiz. İnsanlardan para toplayan hiçbir holding sahibi çıkıp diyor mu ki ben bu kadar para topladım, ama ben diyorum bu paralarını da vereceğiz”  şeklinde yanıtladı. 
 
Cübbeli’yi ziyarete gittim
 
Akgündüz, "Cübbeli  Hoca" olarak anılan Ahmet Mahmut Ünlü’yü 20 gün kadar önce tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi’nde ziyaret ettiğini belirterek “İnanan insanın morali iyi olur. Kendisini moralli gördüm” dedi.
 
Cübbeli Ahmet Hoca, Caprice Gold’daki bazı temel atma törenlerine katılmış, Caprice Gold projesinin önemine vurgu yapmıştı.
 
Fadıl Akgündüz kimdir?
*1987 yılında açtığı Jet Sürücü Kursu ile iş hayatına giriş yaptı.
*1995’te Proton’un Türkiye temsilciliğini aldı, Jet-Kent projesine baAladı.
*1998’de Jet-Pa Holding’i kurdu. Holding, 2000 yılına kadar Avrupa’daki Türklerden para topladı.
*1999’da İmza marka otomobil üreteceklerini duyurdu. Fabrikanın temeli atıldı.
*2002’deki genel seçimlerde Siirt’ten bağımsız milletvekili oldu.
*2003’te yargılanmaya baAladı ve hakkında 495 ile 1235 yıl ağır hapis cezası istendi.
*2003’te cezaevine girdi ve 15 ay hapis yattı.
*Mayıs 2010’da Caprice Gold projesine başladı.
 
Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gold Residence Kundu'da Kişiye Özel Ödeme


E.K.Ş. Ekşioğlu Holding tarafından Antalya Lara bölgesinde inşa edilmekte olan 192 dairelik Gold Residence Kundu projesinde kişiye özel ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmak mümkün..

 

Antalya Lara bölgesinde E.K.Ş. Ekşioğlu Holding tarafından hayata geçirilmekte olan Gold Residence Kundu 5 blokta yer alan 192 daire olarak yükseliyor. 58 metrekare ile 116 metrekare arasında değişen alanlı 1+1 ve 2+1 tiplerindeki daire seçeneklerinin yer aldığı Gold Residence Kundu projesinde güneşlenme terası, güvenlik, kamelya, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, spor alanları, açık otopark, açık yüzme havuzu da bulunuyor.
 
Gold Residence Kundu Fiyatlar ve Ödeme 
Aralık ayında teslim edilmesi planlanan Gold Residence Kundu projesinde fiyat listesi 220 bin liradan başlarken kişiye özel ödeme seçenekleri ile projeden konut sahibi olunabiliyor.
 
14-02-2012
Bu haber toplam 8298 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?