En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 25.02.2018 05:47
Evcilmen: Semt Pazarını Yıkma Kararı Aldık

Evcilmen: Semt Pazarını Yıkma Kararı Aldık

‘Arap Süleyman’ın torunlarına miras kaldığı belirtilen ve değeri 5 milyar doları bulan 4 bin dönümlük araziyle ilgili alınan ihtiyati tedbir kararı, belediyeleri şoke etti

Belediyeler, tapuların mirasçılar adına tescil edilmesi halinde Cam Piramit ve Antalya Kültür Merkezi’nin de içinde bulunduğu Atatürk Parkı ile plaj işletmelerinin yer aldığı Beachpark’ı boşaltıp çıkacaklarını bildirdi. Bu arazinin içinde ayrıca beş yıldızlı oteller, kamu binaları ve 10 bine yakın konut da var.
1958 yılında yapılan şehir kadastrosu sırasında Hacı Bekirza Hacı Mehmet Ağa, Arap Süleyman ve Bakırcı Yorgi adına kayıtlı 4 bin dönümlük arazinin satışı ve üçüncü kişelere devrine karşı Antalya 4’üncü Sulh Hukuk Mahkemesi’nin verdiği ‘ihtiyati tedbir’ kararı Muratpaşa ve Büyükşehir Belediyeleri yetkilileri tarafından değendirildi.
Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri İlker Gedik, Meltem Mahallesi ile birlikte Konyaaltı Beachpark, Antalya Kültür Merkezi ve Cam Piramit’i içine alan Atatürk Parkı, 100. Yıl Spor Kompleksi, Antalyaspor antrenman tesisleri için getirilen ihtiyati tedbir kararının daha önce de ada ve parsel bazında alındığını söyledi. 100. Yıl Spor Kompleksi hakkında 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için yapılması düşünülen Antalya Arena’nın ihale sürecinde benzer bir kararın alındığını kaydeden Gedik, “Konu sadece Büyükşehir’i değil, Hazine’yi, bütün Antalya’yı ve hatta Türkiye’yi ilgilendiriyor. Mahkemenin mirasçıları haklı görüp tapuları mirasçılar adına tescil ettiğini düşünürsek Büyükşehir, Beachpark ve Atatürk Parkı’nı boşaltıp çıkacaktır. Kamulaştırma paralarının ödenmesinin imkanı yok” diye konuştu.

‘Pazarı yıkacağız’
Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ise davanın 2006 yılında davacılar lehine sonuçlanmasının ardından birçok davaşla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Evcilmen, davacılar lehine sonuçlanan mahkeme kararları uyarınca Meltem Mahallesi’nde birçok sosyal donatı alanını yıkarak terk ettiklerini belirtti. Meltem Mahallesi’nde tenis kortu, basketbol sahası gibi ünitelerin bulunduğu semt spor sahasının geçmişte bu çerçevede yıkıldığını kaydeden Evcilmen, “Son olarak belediye mülkiyeti dışında yerler çıktığı için Meltem Kapalı Semt Pazarı’nı yıkma karar aldık” dedi.

Emre Baylan/Radikal


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Antalya İlçe İlçe Konut Fiyatları - Şubat 2017


Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi'ne göre Antalya'da konut fiyatları yıllık bazda yüzde 6 oranında artarken son bir ayda ilçe bazında en büyük fiyat artışı Kemer'de kaydedildi..

 

Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, geçtiğimiz Şubat ayında Antalya'da satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 6 oranında artışla metrekare bazında ortalama 1.859 lira seviyesine ulaşırken konutların amortisman süresi ise ortalama 18 yıl olarak belirlendi.
 
Söz konusu dönemde kiralık konut fiyatlarında yüzde 1 artış meydana gelen turizmin başkenti Antalya'da kiralar ise 8 lira/metrekare oldu.
 
Antalya'da son bir aylık dönemde konut fiyatlarının en çok arttığı ilçeler ise sırasıyla yüzde 6,5 ile Kemer, yüzde 3,2 ile Serik ve yüzde 2,4 ile Konyaaltı oldu.
 
 
Antalya satılık konut fiyatları ve fiyat artış oranları:
 
 
22-07-2010
Bu haber toplam 5094 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?