En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 26.11.2014 07:15
Ev Kiralarına Zam Geliyor

Ev Kiralarına Zam Geliyor

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon verilerine göre kira fiyatlarının endekslendiği ÜFE arttı..

 

TUİK tarafından açıklanan Ocak ayı enflasyon rakamlarına göre kira fiyatlarının da endekslendiği ÜFE'de artış var.. Temmuz ayında yürürlüğe giren Yeni Borçlar Kanunu ile ev kiralarındaki yıllık artış oranı son bir yıllık dönemde Üretici Fiyatları Endeksi (ÜFE) ortaya çıkan artış oranına göre belirlenmeye başlandı. Temmuz 2012'den önce Kira artışları Tüketici Fiyatları Endeksi'ne (TÜFE) göre belirleniyordu.
 
2013 YILI OCAK AYI ENFLASYON RAKAMLARI
 
Bugün açıklanan enflasyon oranlarına göre Konut ya da iş yeri sahibinizle yaptığınız Kira sözleşmeniz Ocak 2013'te doluyorsa sözleşme yenilemeniz durumunda kira artışınız yüzde 1.88 olacak. Sözleşmeniz şubat ayında doluyor ise ve yenileyecekseniz kira artışı şubat ayındaki yıllık ÜFE'ye göre belirlenecek.
 
Kaynak:Paralimanı.com
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Miller Style'de Kira Garantili Konut Kampanyası


Miller yapı, Çanakkale'de hayata geçirmekte odluğu Miller Style projesinde kira garantili konut kampanyasını başlattı. kampanya kapsamında projedeki konutlar minimum 2 bin lira kira garantisi ile satılıyor..

 

Çanakkale’de Miller Yapı tarafından inşa edilmekte olan 128 konutluk Miller Style projesinde 24 ay kira garantili konut kampanyası başladı. Kampanya kapsamında 2 bin lira ile 3 bin lira arasında kira garantisi sunulurken 36 ay 0 peşinat yüzde 0 faiz oranı ve kişiye özel ödeme planı gibi cazip seçeneklerle daire sahibi olunabiliyor.
 
Miller Style Sosyal Donatılar
Açık  kapalı yüzme havuzları, masaj salonları, kuaför, fitness salonları, sauna, kar odası, güneşlenme terasları, çocuk oyun alanları ve cafeler gibi sosyal donatıların da yer aldığı Miller Style projesinde teslimlerin ise 2015 Mart ayı içerisinde gerçekleşmesi planlanıyor.
 
Satışların devam ettiği Miller Style projesinin 3+1 tipindeki örnek diatresi de ziyarete açık durumda.
 
 
 
 
04-02-2013
Bu haber toplam 3222 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?