En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.03.2018 18:01
Eski Kırklareli Evleri Turizme Kazandırılıyor

Eski Kırklareli Evleri Turizme Kazandırılıyor

Kırklareli Belediye Başkanı Çağlayan "Kırklareli'nin tarihi ve mimari dokusuna çok önem veriyoruz." dedi.

Yayla Mahallesi'nin Kentsel Mimari Doku Turizmine açılması konusunda bir açıklama yayınladı

Başkan Çağlayan;

'' Kırklareli Belediye Başkanlığı olarak Kültürel ve Sanatsal Alandaki Sorumluluklarımıza her geçen gün bir yenisini ekliyor olmaktan dolayı mutluyuz…

Bu kenti çok seviyor ve Kırklareli'nin tarihi ve mimari dokusuna çok önem veriyoruz.

Şu an görmeye alıştığımız mimari yapılar olan eski Kırklareli Ev'lerinin bundan yıllar sonra belki de orada olmayacakları düşüncesi bile bizleri bir an durup düşünmeye itiyor..


İlimiz Yayla Mahallesi'nde bulunan 28 adet Eski Kırklareli Evi'ne halkımızın da gereken önemi ve hassasiyeti göstermesini diliyoruz.

Çünkü biz biliyoruz ki; Başka Yayla Mahallesi yok!

Kırklareli Belediye Başkanlığı olarak; Bölgeyi '' Kentsel Mimari Doku Turizmine '' açmak üzere başlattığımız çalışmalarımız devam etmektedir.

Önümüzdeki günlerde bölgede yapılacak yenileme çalışmaları ve Yayla Meydanı ile Yayla Parkı'na ait rekreasyon çalışmalarımızın projeleri hazırlanmış olup, uygulamaya geçileceği müjdesini de vatandaşlarımız ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz..

İşte böyle bir sahip çıkma ve bölgede farkındalık yaratma amacı ile oluştuğuna inandığımız Ressam- Öğretmen Nurdan GÜVEN'e ait '' 28 adet Tual üzerine Yağlı Boya Eski Kırklareli Evleri'' isimli koleksiyon Belediye Başkanlığımız Kültür ve Sanat Arşivi'ne kazandırılarak, Kırklareli Halkının Kültürel Mirasına armağan edilmiştir.

Önümüzdeki günlerde Anıt Kültür Park'ta Su altı Resim Sergisinde Sergilenecek olan fotoğraflarımızın gelecek nesillere ışık tutmasını diliyoruz'' dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kırklareli Belediyesi Otel Satıyor


Kırklareli Belediyesi, Merkez Karacaibrahim Mahallesi'nde bulunan oteli, 12 milyon 500 bin lira fiyatla satışa çıkardığını duyurdu..

 

Kırklareli Belediyesi, Kırklareli Merkez Karacaibrahim Mahallesi Fevzi Çakmak Bulvarı 15 Pafta 256 ada 206 parselde konumlanan ve 1743 metrekare alan üzerine kurulu bir adet otel niteliğindeki taşınmazı 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 15:00'te, Belediye Meclisi Salonu'nda gerçekleştirlecek ihale ile satışa çıkaracağını açıkladı.
 
Belediyenin yayınladığı ihale ilanına göre, tahmini bedeli 12 milyon 500 bin lira, geçici teminat bedeli ise 375 bin lira olan otelin KDV muafiyeti bulunuyor.
 
 
06-08-2011
Bu haber toplam 6519 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?