En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 08:22
Esenlik İnşaat Malatya'ya 360 Konut İnşa Edecek

Esenlik İnşaat Malatya'ya 360 Konut İnşa Edecek

Marketçilik, inşaat, sosyal tesis, otobüs terminali, canlı hayvan pazarı işletmesi gibi alanlarda faaliyet gösteren ve yıllık 140 milyon dolar cirosu olan Malatya Belediyesinin şirketi Esenlik, toplu konut yatırımlarına yeniden başlayacak.


Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Hacı Uğur Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cirolarını sürekli artıran bir kurum olduklarını söyledi.

"Esenlik'in bugünü dünden, bu yılı geçen yıldan her zaman iyi olmuştur" diyen Polat, geçen yıl 100 milyon dolar cirosu olan şirketin bu yıl cirosunu artırarak 140 milyon dolara çıkardığını kaydetti.

Şirketin bir süre ara verdiği Yeşiltepe Mahallesi'ndeki toplu konut yatırımlarına yeniden başlayacağını belirten Polat, "Nisan ayında toplu konut yatırımlarına başlayacağız. 360 daire yapmayı planlıyoruz. Konutların temelini attıktan sonra satışlarına da başlayacağız" dedi.

Polat, şirket için yeni idari bina yaptıklarını, binanın ihale bedelinin 4 milyon 700 bin lira olduğunu sözlerine ekledi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Malatya Beydağı'nda 79 Konutu Satışa Çıkaracak


TOKİ, Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamındaki 79 konutu satışa çıkaracağını duyurdu, vatandaşlar banka önünde sabahlamaya başladı..

 

Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamında inşa edilecek olan toplam 79 konut açık satış usulü ile satışa çıkarıldı. Söz konusu TOKİ konutlarına talip olan vatandaşlar ise 26Kasım Cumartesi gününden itibaren başvuruları kabul edecek yetkili banka önünde sabahlamaya başladı.
 
28 Kasım- 30 Aralık 2016 tarihleri arasında başvuruların kabul eidleceği Malatya Beydağı Kentsel Dönüşüm Konutları projesindeki konutlara talip olan vatandaşlar  bankanın camına astıkları listeye sıraya girenlerin isimlerini yazıp, yanlarında getirdikleri battaniyelere sarınıp banka önünde bekliyor.
25-01-2011
Bu haber toplam 13956 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?