En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 25.02.2018 05:34
Esenler Yerinde Dönüşecek

Esenler Yerinde Dönüşecek

20 Esenler müteahhidi tarafından kurulan ESİNDER, Esenler'de yürütülmekte olan kentsel dönüşüm kapsamında Yerine Uygulama Projesi başlattı..

 

ESİNDER tarafından hazırlanan "Yerinde Uygulama Projesi"ile Esenler'deki evler yenilenerek geri verilecek ve ödemeler ise 1-2 yıl sonra başlayacak.
 
20 Esinder Başkanı Özkan Ercan, riskli yapılarda iskan hakkı verilmeyen dairelerin tek kurtuluşunun, başlattıkları 'Yerinde Uygulama Projesi' olduğunu söyledi. Esenler müteahhitlerinin bir araya gelerek kurduğu dernek, 20 ay önce şirketleşerek faaliyetlerine devam etti. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek inşaat sektörüne yeni bir anlayış kazandırdıklarını söyleyen ESİNDER Başkanı Özkan Ercan; "İş Bankası garantörlüğünde başladığımız 'Yerinde Uygulama Projesi' ile kentsel dönüşüme uğrayan, riskli bina statüsüne girmiş ya da imar ömrünü tamamlamış iskan hakkı verilmeyen yapıları yeniliyoruz. Üstünde 10 ay çalıştığımız projeden biraz söz etmek gerekirse, kişinin evini kişiye yenileyerek geri veriyoruz. Yenilediğimiz ev karşılığında da 1 veya 2 yıl sonra ödenmeye başlayacak ve bütçeleri zorlamayacak ödeme şekilleriyle binanın değerini şu anki durumundan 4 - 5 kat arttırıyoruz" açıklamasında bulundu. 
 
Bakkalın AVM müca delesi 
 
20 ay önce 20 dernek üyesinin kuruculuğunu üstlenerek faaliyete geçirdiği ESİNDER şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan; "Sektördeki rakiplerimize baktığımızda eğer ESİNDER çatısı altında toplanmasaydık, çok basit bir tabirle bakkalların, avmlere karşı verdiği savaşı verecektik. Şu an üstünde çalıştığımız Cevizlibahçe ve Esenşehir projeleri de maliklerin isteklerine göre ve değişen teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanılarak ortaya çıktı. Büyüme hedefimizin doğrultusunda ilk olarak Esenler'e hakettiği değeri kazandıracağız" açıklamasında bulundu. 
 
480 ailenin evi yenileniyor
 
İki tane projenin de çok hızlı ilerlediğini ve maliklerin neredeyse hepsinin onay verdiğini söyleyen Ercan dönüşüm projeleriyle ilgili şu bilgileri verdi; "Cevizlibağ projemizde toplamla 10 bin 500 metrekarelik alan içinde 260 hak sahibini yerinde dönüşüm projemizle ev sahibi yaparken bir yanda da Esenşehir projemize start verdik. Bu projede 8 bin 900 metrekarelik bir alanda 220 hak sahibinin evini yenileyerek değer katıyoruz. Projelerimizde, yüzde 70 yeşil alan, spor salonları, yüzme havuzları ve otoparklarla tamamen bir sosyal donatı alanı oluşturuyoruz" şeklinde konuştu. 
 
ESİNDER'den müteahhitlik okulu
 
Adres Patent'le birlikte markalaşma faaliyetlerini arttırmak için bir protokol imzalayan ESİNDER, Aydın Üniversitesi ile ortak bir müteahhitlik okulu açarak müteahhit kavramını tamamen silmeye hazırlanıyor. Adres Patent Marka ve Patent Danışmanı Billur Demirci; "Dernek çatısı altındaki tüm müteahhitlerimizin hepsini markalaştırarak, haksız rekabete maruz kalmamaları için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" dedi.
 
Haber: Seda Tabak / Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
02-04-2013
Bu haber toplam 3945 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?