En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.02.2018 02:26
Esenler Meydanı Yayalaştırılıyor

Esenler Meydanı Yayalaştırılıyor

Esenler Dörtyol Meydanı, trafikten arındırılarak yayalaştırılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Esenler Belediyesi’nin ortak yürüttüğü proje ile Dörtyol Meydanı’nda trafik yer altına alınırken, ortaya 20 dönümlük büyük bir kent meydanı çıkacak. Proje Atışalanı, İstanbul ve Ömer Seyfettin caddelerini kapsıyor. İnönü Caddesi ve İstanbul Caddesi istikametindeki trafik akışı yeraltından akacak. Yeraltı güzergâhının girişi İnönü Caddesi’nden başlayacak ve İstanbul Caddesi’ndeki parkın bitiminde trafik yeniden yerin üstüne çıkacak. 140 metre uzunluğundaki yeraltı geçişiyle yönlendirilecek araç trafiği, kesintisiz devam edecek. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Proje ile sadece trafiği rahatlatmayacağız. Her geçen gün olumlu yönde gelişen Esenler algısına da büyük katkı sağlayacağız. Bu meydan, Esenler halkının sosyal ve psikolojik gelişiminde de rol oynayacaktır” diye konuştu.

Kaynak : Sabah


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Esenler Emlak Konutları’nın Değeri Belli oldu


Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi ve Eskon AŞ işbirliği ile inşa edilmekte olan Esenler Emlak Konutları projesinin değeri açıklandı..

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) - ESKON A.Ş - Esenler Belediyesi işbirliği ile Esenler Havaalanı Mahallesi’nde inşa edilmekte olan Esenler Emlak Konutları projesinin bugünkü değeri belirlendi.
 
Türkiye'de ilk “riskli alan” ilan edilen mahalleleri arasında yer alan  Esenler Havaalanı Mahallesi'nde yükselen Esenler Emlak Konutları'nın değeri Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıklandı. Yapılan açıklamada projede yer alan toplam 993 bağımsız bölümün anahtar teslim şartlarının yerine getirilmesi halinde bugünkü değeri 542 milyon 850 bin 818 lira olarak belirlendi.
 
İstanbul Esenler ilçesi sınırlarındaki 1095 ada, 16 no.lu parsel üzerinde konumlandırılan Esenler Emlak Konutları projesinden elde edilecek gelir üzerinden Emlak Konut GYO'nun payına düşen değer ise 40 milyon 14 bin 659 lira olarak hesaplandı.
14-01-2011
Bu haber toplam 21900 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?