En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 28.11.2014 21:16
Esenler Kentsel Dönüşüm Projesi

Esenler Kentsel Dönüşüm Projesi

Belediye Başkanı Göksu, yatırım bedeli 1 milyar doları bulan projelerle 3 bin dairelik bir alanın dönüştürüleceğini açıkladı.

Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu, kentsel dönüşüm projeleri ile ilçeyi baştan aşağı yeniliyor. Yatırım bedeli 1 milyar doları bulacak olan dönüşüm projelerinin 4 noktada uygulanacağını anlatan Başkan Göksu, projelerin iki tanesinin TOKİ, diğer ikisinin ise Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütüldüğünü açıkladı. Göksu “Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın özenle bahsettiği bir dönüşüm projesi daha var. Önce Fikirtepe’nin planları geçti, benzer bir şekilde Esenler’in de planları meclisten geçecek” diye konuştu.

5 bin yeni daire yapacak

Başkan Göksu, ilçede gerçekleştirilecek çalışmaları Bugün Gazetesi için özetledi: “2 bin 850 dairelik bir alanı dönüştüreceğiz. İşyerleriyle birlikte bu sayı 3 bini bulacak. Bunların yerine en az 5 bin daire yapacağız. Yerinde dönüşüm gerçekleştireceğiz yani herkes yine komşusuyla birlikte oturacak. İnsanları alıştıkları çevreden uzaklaştırmayacağız. İnsanlar 100 metrekarelik dairesini verdiyse yerine yine 100 metrekarelik bir daire alacak ve üzerine para ödemeden eski anahtarını verip yenisini alacak. 50 metrekarelik dairesini verip 70 metrekareliğe geçmek isteyen farkını ödeyecek. Ancak dönüşüm bölgesindeki insanların mal varlığı 1 liraysa, dönüşüm sonrası değerlenecek ve 2 lira olacak. İnsanları zengin edeceğiz. Yeni binalar 8-9 katlı olacak.”

Başbakan’dan tam destek

2011-2012 döneminin Esenler’de şantiye dönemi olacağını belirten Göksu, semtin elektrik, su ve kanalizasyon altyapısını yenilediklerini söyledi. Su ve kanalizasyon çalışmaları için 50 milyon lira harcadıklarını belirten Teyfik Göksu, “Bütçe anlamında Büyükşehir Belediyesi ve Başbakan Erdoğan’dan çok ciddi destek görüyoruz. Başbakan’dan hangi konuda destek istesek olumlu cevap alıyoruz” diye konuştu.

Otoban üstünde park

Esenler dönüşüm çerçevesinde Türkiye'de bir ilki daha gerçekleştirecek ve otoban üstü park yapacak. Belediye Başkanı Teyfik Göksu "40 bin metrekarelik yeşil alan yapacağız. Çok özgün bir proje olacak. Dünyada birkaç örneği var ama bu büyüklükte yok. Bu parkın altında bir de semt pazarı olacak. Semt pazarını buraya taşıyarak ilçeye nefes aldıracağız. Karayolları Müdürlüğü'nden onay bekliyoruz" dedi. Semt pazarı, otopark ve açık alan düzenlemesi Gazi ve Mahmutbey Caddesi arasında kalan TEM Aksaray bağlantı yolu üzerinde gerçekleştirilecek. Konut fiyatlarının 20 aylık dönemde yüzde 30 arttığını anlatan Göksu, yakında Türkiye'nin en büyük teknoparkını açacakları müjdesini de verdi.

Kaynak: Bugün

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Esenler Emlak Konutları'nda 0 Faiz + Yüzde 1 KDV


Esenler Havaalanı Mahallesi 2. Etap'ta dönüşüm kapsamında Emlak Konut ile Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilmekte olan Esenler Emlak Konutları projesinde cazip fiyat ve ödeme seçenekleri sunuluyor..

 

Emlak Konut GYO ile Esenler Belediyesi işbirliği ile Havaalanı Mahallesi 2. Etap'ta hayata geçirilmekte olan dev yaşam alanı Esenler Emlak Konutları projesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Ulaşım avantajı sağlayan konumu ile dikkat çeken projnin ilk etabında  1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon tiplerinde toplam 1403 daire ve 32 ticari birim yer alırken 2. etabında ise 970 daire ve 23 ticari birim bulunuyor.
 
Esenler Emlak Konutları Teslim Tarihi
500 milyon lira maliyetle, 56 bin 841 metrekare arsa üzerinde kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilmekte olan Esenler Emlak Konutları'nda sosyal donatı seçenekleri de bulunuyor. Yaşamın Mayıs 2017 tarihinde başlayacağı projede satış süreci devam ediyor.
 
Esenler Emlak Konutları Fiyat ve Ödeme Seçenekleri
Yüzde 1 KDV, 10.000 lira peşinat, 120 ay vade ve 0 faizli ödeme seçenekleri ile daire sahibi olunabilen Esenler Emlak Konutları projesinde  fiyatlar ise 281.000 lira seviyesinden başlayarak konut tipine göre yükseliyor.
 
 
13-02-2011
Bu haber toplam 65853 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?