En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 23.02.2018 20:30
Esenler'in İmar Sorunu Çözülüyor

Esenler'in İmar Sorunu Çözülüyor

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Tuna Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında alınan 50 bina için hak sahipleri ile bir araya geldi.

 

Tuna Mahallesi'nde imar  sorunu yaşayan vatandaşlarla Esenler Kültür Merkezi'nde bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Tuna Mahallesi 455 Parsel ve 950 Ada 3, 4 ve 5 Parsellerin imar sorunları ve çözüm alternatiflerinin konuşulduğu toplantıda  vatandaşın kararını kendisinin vereceğini söyledi.
 
Söz konusu bölgede toplam 50 adet binanın yenilenmesi ve tapu problemlerinin çözümü için vatandaşlara alternatifler sunurken vatandaşın kararı doğrultusunda bölge riskli alan ilan edilerek kentsel dönüşüme gidilecek veya İmar Kanunu'na göre yapılacak iş ve işlemler ile sorunlar çözülecek.
 
Bölge sakinleri her iki önerinin de avantaj ve dezavantajları olduğunu belirterek,  Esenler Belediyesi'nin bu konuda kendileriyle istişarede bulunmasından son derece memnun olduklarını  belirterek bu anlayış ile devam edilmesi halinde bölgedeki tüm sorunların tek tek çözülebileceğini belirttiler.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı


TOKİ tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 397 konut ve 20 dükkan ile 435 araç kapasiteli otopark yapılacak..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek olan 397 konut ve 20 dükkanlık proje kapsamında çalışmalara başlandı. 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet 4+1 dairenin yer alacağı projenin yapım işi ihalesi ise 15 Mart Çarşamba günü gerekleştirildi.
 
 
Konut ve dükkanların yanı sıra 435 araç kapasiteli otoparkalanının da yer alacağı Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında toplam 1,6 hektar alanda, yerinde dönüşüm uygulanacak.
 
20-03-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?