En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 15:53
Esenler Havaalanı Mahallesi İmar Planları Yayımlandı

Esenler Havaalanı Mahallesi İmar Planları Yayımlandı

Yerinde dönüşüm yapılacak olan Esenler Havaalanı Mahallesi'nin imar planları 15 Mayıs 2013 tarihine kadar askıda kalacak..

 

 
Kentsel dönüşümün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatıldığı Esenler Havaalanı Mahallesi'nin İmar planları yayımlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkisindeki İmar Planları tamamlanarak il müdürlüğünde askıya çıkarıldı. 16 Nisan tarihinde askıya çıkarılan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planlar 15 Mayıs 2013 tarihine kadar askıda kalacak. Planlara itirazlar da bu sürede yapılabilecek. Planın yürürlüğe girmesinin ardından projenin somut hali ortaya çıkarılacak. Bakanlığın onayının ardından, Esenler Belediyesi'nin İnşaat şirketi ESKON AŞ, yapım ihalesi açacak. İnşaat oranı yüzde 35'i geçemeyecek. Yüzde 65'in yeşil alan olarak ayrıldığı alanda emsal kriteri 3'ü geçmeyecek. Taks oranı 0,40 olarak belirlenen 72 bin metrekarelik alanda, azami 15-20 katlı apartmanların içinde 2 bin 900 Daire inşa edilecek. Yağmur suları biriktirilerek Sulama için kullanılacak. Haziran ayı sonuna kadar başlaması planlanan inşaatlar 24 ay sonunda tamamlanacak.
 
Kaynak: Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gölbaşı ENDA Konakları'nda Kişiye Özel Ödeme Planı


DAFF Yapı tarafından Ankara'nın yükselen değeri Gölbaşı'nda hayata geçirilen ENDA Konakları projesinde kişiye özel ödeme seçenekleri ve peşin ödeme indirimi sunuluyor..

 

Ankara Gölbaşı'nda yatay mimari konseptiyle Kırkıncıoğlu Grup iştiraki DAFF Yapı tarafından, 18 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen ENDA Konakları projesinde tamamı peşin ödemelerde indirim uygulanırken projede  kişiye özel farklıödeme seçenekleri ile de ev sahibi olunabiliyor.
 
Satışa açılmadan büyük bir ilgi ile karşılanan ENDA Konakları projesinde evlerin tavan yüksekliği 3 metre olarak planlanırken her bir konak kendine özel, yan konaktan bağımsız 700 metrekarelik bahçeye sahip. Konak sahiplerinin kendi bahçeleri dışında 2 dönüm bostan alanında organik tarım yapmasına da imkan tanınan ENDA Konakları projesinde güvenli çocuk oyun alanı, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, sauna, buhar odası, fitness salonu gibi sosyal donatılar da mevcut.
 
 
Akıllı ev sistemine sahip  olan ve AB standartlarına uygun olarak hayata geçirilen ENDA Konakları projesinde konforlu, doğayla iç içe, şehir merkezine yakın konumda eşsiz bir yaşam deneyimi vadediliyor.
 
 
19-04-2013
Bu haber toplam 5220 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?