En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.02.2018 17:03
Esenler Belediyesi'nden Tapusu Olmayana da Ev!

Esenler Belediyesi'nden Tapusu Olmayana da Ev!

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ile TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Oruç Reis Mahallesi’ndeki Kentsel Dönüşüm Projesi’ni hayata geçirmek için dün belediyenin konferans salonunda anlaşma imzaladı.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, “Tapusu olsun veya olmasın herkesin daha modern bir evi olacak. Herkes daha güzel yaşam alanına sahip olma hakkı var” dedi. Mahallede, 1052 hanenin tapusu olmadığını belirten Göksu, şunları söyledi: “Çok sayıda ortakları var ama ortaklarının kim olduğunu bile bilemiyorlar. Bu nedenle binalarına çivi dahi çakamıyorlar. Bir kısmının toprak tapusu var ama evler ruhsatsız. Herkesle ortak hareket etmek istiyoruz. Projemize destek verenler çoğunlukta.”

Kaynak: Hürriyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
23-10-2010
Bu haber toplam 16695 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?