En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 02.02.2015 03:43
Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin yapımı tamamlandı. Lise 2011-2012 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek.

TOKİ tarafından yapımı tamamlanan ve yaklaşık 3,5 milyon TL’ye mal olan Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin 2011-2012 eğitim öğretim yılında faaliyete geçeceği bildirildi.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Doğru, Arpaçbahşiş beldesinde TOKİ tarafından yapılan okulun teslim alındığını belirterek, “10 dönüm 124 metrekare alan üzerine yapılan okulumuz, 24 derslikli ve 720 öğrenci kapasiteli olup, önümüzdeki eğitim öğretim yılında faaliyetine başlayacaktır” dedi.

SBS sonucuna göre bu yıl okula 120 öğrenci alınacağını ifade eden Doğru, “Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi İngilizce dil öğretimi ile bünyesinde Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında 60, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanında 60 olmak üzere SBS sonucuna göre bu yıl 120 öğrenci alınacaktır” diye konuştu.

Okulun kullanacağı yurt ve uygulama oteli teklifinde de bulunacaklarını dile getiren Doğru, “Okulumuzun yapıldığı arsa daha önce imar planında spor sahası olarak görünüyordu. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün talebiyle, belediyenin imar değişikliğiyle arazinin vasfı okul alanı olarak değiştirildi. Bugün gelinen noktada TOKİ tarafından yapılan okulumuz Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edildi. Okulumuza aynı zamanda bir yurt ve uygulama oteli yapılması teklifinde de bulunacağız. Okulumuzun kompleks bir yapıya sahip olması için gayretlerimiz olacak” dedi.

Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin beldelerinde yapılmasından son derece memnuniyet duyduklarını belirten Arpaçbahşiş Belde Belediye Başkanı Musa Demir ise, turizmin geliştiği bölgelerde yetişmiş eleman ihtiyacı doğduğunu dile getirerek, “Turizmin geliştiği yerlerde turizmde çalışacak elemanların yetişmiş olmasının sektöre katkısı son derece büyük olacaktır. Bölgemize bu tür okulların açılması turizm de temelin sağlam atıldığının bir göstergesidir” şeklinde konuştu.

Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin yaklaşık 3,5 milyon TL’ye mal olduğu öğrenildi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Karaköy'de Turizm Yyatırımları Yükseliyor


Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Karaköy'de yürütülen otel yatırımlarının ufak bir esinti olduğunu asıl bundan sonraki yatırımlarda fırtına kopacağını söyledi..

 

Beyoğlu ilçesine bağlı Karaköy son yıllarda yatırımcılardan yoğun ilgi görüyor. Özellikle turizm yatırımları ile çehresi değişmeye başlayan bölgede 12 otel inşa ediliyor.Butik oteller dışında yürütülen otel projelerinin yatırım değeri ise 320 milyon lira civarında.
 
Karaköy’ün oteller ve Galataport ile yeni bir çehreye  kavuşacağını söyleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bugün karaköy'deki yatırımların ufak bir sinti olduğunu, asıl bundan sonraki yatırımların fırtına koparacağını, bölgede Hamdi Akın, CVK, Seba İnşaat gibi onlarca yatırımcının otel projesi olduğunu söyledi.
 
Bölgede son 10 yılda 551 tarihi binadan 259’unun yenilendiğini vurgulayan Demircan, yeni oteller sayesinde bölgenin 1600 oda kazanacağını ve 15 bin kişiye istihdam sağlanacğını belirtti.
 
 
05-07-2011
Bu haber toplam 22854 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?