En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 29.03.2015 10:19
Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin yapımı tamamlandı. Lise 2011-2012 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek.

TOKİ tarafından yapımı tamamlanan ve yaklaşık 3,5 milyon TL’ye mal olan Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin 2011-2012 eğitim öğretim yılında faaliyete geçeceği bildirildi.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Doğru, Arpaçbahşiş beldesinde TOKİ tarafından yapılan okulun teslim alındığını belirterek, “10 dönüm 124 metrekare alan üzerine yapılan okulumuz, 24 derslikli ve 720 öğrenci kapasiteli olup, önümüzdeki eğitim öğretim yılında faaliyetine başlayacaktır” dedi.

SBS sonucuna göre bu yıl okula 120 öğrenci alınacağını ifade eden Doğru, “Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi İngilizce dil öğretimi ile bünyesinde Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında 60, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanında 60 olmak üzere SBS sonucuna göre bu yıl 120 öğrenci alınacaktır” diye konuştu.

Okulun kullanacağı yurt ve uygulama oteli teklifinde de bulunacaklarını dile getiren Doğru, “Okulumuzun yapıldığı arsa daha önce imar planında spor sahası olarak görünüyordu. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün talebiyle, belediyenin imar değişikliğiyle arazinin vasfı okul alanı olarak değiştirildi. Bugün gelinen noktada TOKİ tarafından yapılan okulumuz Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edildi. Okulumuza aynı zamanda bir yurt ve uygulama oteli yapılması teklifinde de bulunacağız. Okulumuzun kompleks bir yapıya sahip olması için gayretlerimiz olacak” dedi.

Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin beldelerinde yapılmasından son derece memnuniyet duyduklarını belirten Arpaçbahşiş Belde Belediye Başkanı Musa Demir ise, turizmin geliştiği bölgelerde yetişmiş eleman ihtiyacı doğduğunu dile getirerek, “Turizmin geliştiği yerlerde turizmde çalışacak elemanların yetişmiş olmasının sektöre katkısı son derece büyük olacaktır. Bölgemize bu tür okulların açılması turizm de temelin sağlam atıldığının bir göstergesidir” şeklinde konuştu.

Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin yaklaşık 3,5 milyon TL’ye mal olduğu öğrenildi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gökçeada Turizm Alanı Adı Altında İmara Mı Açılıyor


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gökçeada ve Bozcaada'yı imara açacak maddeyi imar planından çıkarmasına rağmen özellikle Gökçeada'da turizm alanı adı altında yapılaşma riski devam ediyor..

 

Meslek odalarının itirazları doğrultusunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından revize edip yeniden onaylanan Balıkesir - Çanakkale 1/100 bin Ölçekli Çevre Düzeni Planı, Bakanlığın resmi internet sitesinde yayınlandı. Bozcaada ve Gökçeada’yı bağevi adı altında imara açan düzenlemenin yer almadığı imar planında Gçkçeada'da yapılaşmanın önünü açacak maddeler ile ilgili bir değiiklik yapılmadığı görüldü.
 
1/100 binlik planda Gökçeada ile ilgili düzenlemelerin tamamının her hangi bir değişiklik yapılmaksızın 1/100 binlik planda aynı şekilde yer almakta olup ayrıca yeni plana göre Gökçeada’nın; ‘Yaban hayatı koruma ve geliştirme alanı’, Arkeolojik sit alanı olan incirlik kıyıları, Flamingoların göç yolunda bulunan Tuz gölünün doğusu ve batısındaki sulak alan, doğal sit alanı olan Güney sahillerinin neredeyse tamamı turizm alanı adı altında imara açılıyor.
 
Yeni plana göre Bozcaada ve Gökçeda’da tarım arazisi özelliğini taşıyan bölgelerinde hiçbir şekilde yapılaşmaya gidilemeyecek olmasına rağmen Balıkesir ve Çanakkale kent merkezlerinde bulunan büyük alanlar, Çanakkale-Balıkesir kıyıları, Çanakkale Boğazının kuzey bölgeleri ile Edremit Körfezi ve Edremit zeytinlik alanlar kentsel gelişim adı altında yapılaşmaya açılıyor.
 
 
 
05-07-2011
Bu haber toplam 22854 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?