En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 23:30
En Çok 2B Başvurusu Antalya'dan

En Çok 2B Başvurusu Antalya'dan

Başvuru sürecinin sona ermesine sayılı günler kala Antalya Defterdarı Hiadyet Mat'ın yaptığı açıklamaya göre ülke genelinde en çok 2B başvurusu Antalya'da yapıldı..

Türkiye genelinde 2B arazilerinin en fzla olduğu il Antalya'da bugüne kadar 70 bine yakın başvuru yapıldı. 

Antalya Defterdarı Hidayet Mat, yaptığı yazılı açıklamada, 2B arazisi kullanıcılarının 6292 sayılı kanuna göre satın alma başvurularının 7 Mayıs’tan itibaren il merkezinde defterdarlık, ilçelerde ise mal müdürlüklerince alınmaya devam edildiğini belirtti. Milli Emlak Otomasyon Projesi (MEOP) kayıtlarına göre 19 Ekim tarihi itibarıyla 2B arazileri ile ilgili tüm başvuruların 70 bine yaklaştığını ve iller arasında ilk sırada bulunulduğunu bildiren Mat, şunları kaydetti: “Kullanıcılara 2B arazilerinin bedelini peşin ödemede yüzde 44, taksitli ödemelerde yüzde 30 indirimli ihalesiz doğrudan satın alma, son 5 yıl için tahsil edilen ecrimisillerin satış bedelinden indirilmesi, tapuda yapılacak işlemlerde harçtan muaf olunması ve satış bedellerinin ödenmesinde kolaylık gibi avantajlar sağlanıyor. Bu kapsamda belediye mücavir alan sınırları içerisinde 3 yılda faizsiz 6 taksit, belediye mücavir alan sınırları dışında ise 4 yılda faizsiz 8 taksitte ödenebilmesi imkanları getirildi.”
 
30 Ekim’de sona erecek
 
2B arazileri kullanıcılarının başvuru süresinin 30 Ekim tarihinde sona ereceğini vurgulayan Mat, açıklamasında şunları söyledi: “Tüm 2B kullanıcısı vatandaşlarımızın başvurularını alabilmek için başvurular 20 Ekim Cumartesi ve 21 Ekim Pazar günleri 09.00-17.00 saatleri arasında il merkezinde defterdarlık, ilçelerde ise mal müdürlüklerine yapılabilecek. 2B kullanıcılarının satış bedellerinden mahsup edilmek üzere belediye ve mücavir alan sınırları içinde olan taşınmazlar için 2 bin lira, dışında olanlar için ise bin lira başvuru bedeli ödenmesi gerekiyor. Bu bedeller hafta sonu da 09.00-17.00 saatleri arasında Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü ile ilçelerde mal müdürlüğü veznelerine ödenebilecektir.”
 
Kaynak: Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
22-10-2012
Bu haber toplam 3723 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?