En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 17:20
Emniyetten 'Mimari Model Tasarım Çalıştayı'

Emniyetten 'Mimari Model Tasarım Çalıştayı'

İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Emniyet Müdürlükleri Mimari Model Tasarım Çalıştayı'nda Türk mimarisine uygun yeni mimari modellerin oluşturulması amaçlandı.

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından 2012 yılının "Emniyet Teşkilatı Hizmet Binalarını İyileştirme ve Geliştirme Yılı" ilan edilmesi kapsamında, İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından 27 Şubat-2 Mart 2012 tarihleri arasında "İl Emniyet Müdürlükleri Mimari Model Tasarım Çalıştayı" düzenlendi.
 
Çalıştay, İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı teknik personeli ile 15 İl Emniyet Müdürlüğü ve Merkez Teşkilatı'nın ilgili birimlerinden yönetici düzeydeki personelin katılımlarıyla yapıldı. Çalıştayda, Türk mimari kimliğine uygun ve vatandaşlar ile personelin memnuniyetini esas alan yeni mimari modellerin oluşturulması amaçlandı. 5 gün süren çalıştay sonucunda İstanbul, Ankara ve İzmir Emniyet Müdürlükleri başta olmak üzere 2012 yılında projelendirme yatırım planlamasına alınan hizmet binalarının yapımı için farklı mimari model tasarımları geliştirildi. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenilen tasarımlarda, yörelerin mimari geçmişi göz önünde bulundurularak, kimliği Türk mimari estetiğine uygun projelerin geliştirilmesine önem verildi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bahçekent Emlak Konutları'nın Yüzde 75'i Kısa Sürede Satıldı


504 dairenin yer aldığı Bahçekent Emlak Konutları projesinde konutların yüzde 75'i 2 buçuk ay gibi kısa bir sürede satıldı..

 

 
 
2+1'den 4+1'e  farklı tiplerde toplam 504 konuttan meydana gelen Bahçekent Emlak Konutları'nda daire satış oranı 2 buçuk ayda yüzde 75 seviyesine ulaştı. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait olan Bahçekent Emlak Konutları'nda  satış yetkisi Turyap'a verilirken projedeki kalan sınırlı sayıdaki konutun da Nisan ayında tükenmesi bekleniyor.
 
 
Bahçekent Emlak Konutları Fiyatlar ve Ödeme 
Daire fiyatlarının 247.000 TL'den başladığ bahçekent Emalk Konutları projesinde ödemenin yüzde 25'i bir ay sonra, kalan ödeme ise üç ay içinde nakit veya konut kredisi kullanarak yapılabiliyor.
 
05-03-2012
Bu haber toplam 4107 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?