En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 27.11.2014 15:07
Emlak Vergisi Son Ödeme Tarihi 31 Mayıs

Emlak Vergisi Son Ödeme Tarihi 31 Mayıs

Atakum, Canik ve İlkadım Belediyeleri, emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2010 yılı ilk taksitlerinin 31 Mayıs'ta sona ereceği uyarısında bulundu.

Vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla veznelerin önümüzdeki hafta sonu açık kalacağını belirten İlkadım Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Bahattin Karakaş, emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2010 yılının ilk taksitlerinin 31 Mayıs'ta sona ereceğini hatırlattı. Atakum Belediyesi Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatma Arıcı, Atakumluları uyararak, emlak vergisinde ilk taksit ödeme süresinin üç gün sonra dolacağını ifade etti. Atakum merkez bina, Çatalçam ve Atakent'te üç ayrı veznelerinin

olduğunu, bunların cumartesi, pazar dahil çalıştığını belirten Arıcı, "Atakumluların duyarlı davranarak vergilerini zamanında yatırdığını biliyoruz" dedi.

Canik Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Kemeröz de, belediyenin her zaman vatandaşın yanında olduğunu ve halkın mağduriyet yaşamaması adına cumartesi ve pazar günleri 09.00-17.00 saatleri arasında hem belediye hem de Gaziosman Paşa Mahallesi'ndeki veznenin açık kalacağını, Visa kartı ile ödeme kolaylığı sağlanacağını belirtti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Vergisi Borcunu Yapılandırmak İçin Son Gün 1 Aralık


Emlak, ilan, reklam, temizlik vergi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşların 1 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor..

 

Torba Yasa’dan faydalanarak emlak, ilan, reklam, temizlik vergi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşlara, sn gün yoğunluğu sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için işlerini son güne bırakmamaları konusunda çağruıda bulunuldu. 
 
1 Aralık 2014 tarihinde sona erecek olan yapılandırma uygulaması sadece emlak, ilan, reklam, temizlik, vergi borçlarını kapsamakta olup vatandaşın bu uygulamadan yararlanabilmesi için bizzat bağlı bulunduğu belediyenin Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne giderek başvuruda bulunması gerekiyor.
 
Vergi borcu bulunan vatandaşlara koalylık sağlayan ve farklı taksit - vade seçeneklerinin yer aldığı yapılandırma planı kapsamında iki ayda bir ödeme öngörülmekte olup,  6 taksit 12 ay vade, 9 taksit 18 ay vade, 12 taksit 24 ay vade ve 18 taksit 36 ay vade seçenekleri yer alıyor.
27-05-2010
Bu haber toplam 24078 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?