En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 06.03.2015 06:00
Emlak Vergisi Son Ödeme Tarihi 31 Mayıs

Emlak Vergisi Son Ödeme Tarihi 31 Mayıs

Atakum, Canik ve İlkadım Belediyeleri, emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2010 yılı ilk taksitlerinin 31 Mayıs'ta sona ereceği uyarısında bulundu.

Vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla veznelerin önümüzdeki hafta sonu açık kalacağını belirten İlkadım Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Bahattin Karakaş, emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2010 yılının ilk taksitlerinin 31 Mayıs'ta sona ereceğini hatırlattı. Atakum Belediyesi Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatma Arıcı, Atakumluları uyararak, emlak vergisinde ilk taksit ödeme süresinin üç gün sonra dolacağını ifade etti. Atakum merkez bina, Çatalçam ve Atakent'te üç ayrı veznelerinin

olduğunu, bunların cumartesi, pazar dahil çalıştığını belirten Arıcı, "Atakumluların duyarlı davranarak vergilerini zamanında yatırdığını biliyoruz" dedi.

Canik Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Kemeröz de, belediyenin her zaman vatandaşın yanında olduğunu ve halkın mağduriyet yaşamaması adına cumartesi ve pazar günleri 09.00-17.00 saatleri arasında hem belediye hem de Gaziosman Paşa Mahallesi'ndeki veznenin açık kalacağını, Visa kartı ile ödeme kolaylığı sağlanacağını belirtti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Suriyeli İşadamı Emlak Konutu'un İstinye Arsasına Talip Oldu


Emlak Konut GYO'nun dün ilk oturumunu gerçekleştirdiği İstinye arsasına yönelik ihalede Suriye'de iç savaştan kalan işadamı El Hayat, 1,2 milyar liralık teklifte bulundu..

 

Emlak Konut GYO'nun İstinye’deki 158 dönümlük arazi ile ilgili ihaleisnin ilk oturumunda 1.2 milyar lira teklif veren Suriyeli işadamı El Hayat’ın Esad’a karşı muhalifleri desteklediği için Suriye’den ayrılmak zorunda kalan UrbaCon’un sahibi olduğu ve katar'a yerleştiği öğrenildi.
 
Dün (3 Mart) gerçekleştirilen ‘İstanbul Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’ne 8 gruptan teklif gelirken, Türk tekstil firması Akayteks ile ortak ihaleye giren Katar merkezli UrbaCon Trading and Contracting (UCC) firmasının şirket payı olarak Emlak Konut GYO'ya teklif ettiği1,2 milyar lira ile dikkat çekti.
 
Habertürk'ün haberine göre UrbaCon Trading & Contracting (UCC) şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Muhammed Moataz El Hayat’ın 17 şirketi bulunmakta olup iç savaş sebebiyle Suriye'deki bazı malvarlıklarıne el konulmuş durumda.
 
Engineering News Record Dergisi tarafından hazırlanan ve dünyanın en büyük 250 müteahhidinin yer aldığı lstede 184'üncü sırada bulunan UCC'nin yıllık geliri 1.1 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.
 
27-05-2010
Bu haber toplam 25431 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?