En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 18:39
Emlak ve Çevre Temizlik Vergileri İnternetten Ödenecek

Emlak ve Çevre Temizlik Vergileri İnternetten Ödenecek

Pendik Belediyesi Vatandaşlara En Verimli Hizmeti Gerçekleştirmek İçin Tüm İmkanlarıyla Teknolojiyi Kullanmaya Devam Ediyor.

Pendik Belediyesi vatandaşlara en verimli hizmeti gerçekleştirmek için tüm imkanlarıyla teknolojiyi kullanmaya devam ediyor. "e- imar" ve kültür-sanat etkinlikleri için "e-bilet" gibi uygulamaların ardından şimdi de emlak vergilerini internet şubelerinden yatırmaya yönelik yeni bir hizmet uygulamayı hayata geçiriyor.

Yeni uygulama sayesinde emlak ve çevre temizlik vergileri bankaların internet şubelerinden, ATM'lerden otomatik ödeme talimatı seçeneğiyle birlikte ödenebilecek.
Şimdilik Garanti Bankası internet şubesinde
Pendiklilerin hiçbir zahmete girmeden emlak ve çevre temizlik vergilerini ödeyebilecekleri sistem, şimdilik sadece Garanti Bankası İnternet Şubesi'nden gerçekleştiriliyor.

Belediye yetkililerinden yapılan açıklamada; uygulamanın önümüzdeki dönemde TEB, Denizbank ve Vakıfbank internet şubeleri içinde geçerli olacağı, bu konuda çalışmaların devam ettiği belirtildi. Yetkililer manüel ödemenin yanı sıra otomatik ödeme talimatının da verilebileceğini vurguladılar.

Nasıl ödenecek?
Garanti Bankası İnternet Şubesi'ne girdikten sonra sol taraftaki menüden ödemeler sekmesine girilerek belediye ödemeleri seçiliyor. Buradan "tesisat no ile ödeme" sekmesi tıklanarak "lütfen seçiniz" bölümünde Pendik Belediyesini tıklamak yeterli oluyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yabancılara İlk Gayrimenkulde Vergi Muafiyeti Geldi


Resmi Gazete'de yayımlanan torba kanun ile Türkiye'de döviz ile konut veya işyeri alan yabancılar ile yurtdışında yaşayan ve Türkler'e konut veya işyeri alımlarında KDV muafiyeti getirildi..

 

Resmi Gazete'de yayımlanan torba kanun ile Türkiye'ye yerleşmeyen yabancı uyruklu kişiler ile  iş merkezi Türkiye'de olmayan iş yeri ya da Türkiye'de kazanç elde etmeyen kurumlara ilk satın aldıkları işyeri ve konuttan KDV alınmayacak. Ancak yabancıların KDV'den muaf olabilmeleri için konut veya işyerinin  satış bedelini yurt dışından getirilecek dövizle ödemeleri gerekiyor.
 
Çalışma veya oturma izni almak koşulu ile 6 aydan daha fazla yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına da Türkiye'den konut ya da iş yeri almaları halinde KDV muafiyeti getirildi.
 
KDV istisnasından faydalanarak Türkiye'de konut veya iş yeri satın alanların söz konusu gayrimenkullerini bir yıl satmamaları gerekiyor, aksi halde yasaya göre zamanında alınmayan verginin tahsil edilmesi söz konusu.
 
25-11-2010
Bu haber toplam 39645 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?