En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 02:09
Emlak Sektörünün 10 Numarası : İstanbul

Emlak Sektörünün 10 Numarası : İstanbul

Türk Emlak Sektörü, CNR Holding Kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından TOKİ ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. işbirliğinde düzenlenen CNR Avrasya Emlak ve Yatırım Fuarı'nda bir araya gelecek.

Krizin etkilerini üzerinden atarak hızlı bir toparlanma sürecine giren inşaat sektörü Türkiye'nin yanı sıra komşu ve çevre ülkelerde başarısıyla adından söz ettiriyor. Sahip olduğu deneyimli kadroları ve teknolojik donanımı ile hızlı bir ilerleme kaydeden inşaat sektörünün "en"leri, 16-20 Şubat 2011  tarihleri arasında CNR Holding Kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından TOKİ ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. işbirliğinde düzenlenecek CNR Avrasya Emlak ve Yatırım Fuarı'nda bir araya gelecek.

Avrasya Emlak ve Yatırım Fuarı basın toplantısında konuşan CNR Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bulut, CNR Holding'in 10 yıldır emlak ve yatırım alanında fuarlar düzenlediğini belirterek, inşaat sektörünün çok dinamik olması sebebiyle bu alanı çok önemsediklerini söyledi. Avrasya Emlak ve Yatırım Fuarı'nın bu yıl ilk kez TOKİ ve Emlak Konut işbirliğinde düzenleneceğini söyleyen Bulut, "Gerek Mortgage yasasının olumlu etkileri, gerek TOKİ'nin sektörde oynadığı kilit rol ve Türkiye konut
ihtiyacının yüzde 10'una cevap veriyor oluşu, dünya emlak sektöründe yaşanan gelişmeler, bizi bu fuarı birlikte düzenlemeye yönlendirdi. Bu fuar sektörün dinanizmine cevap verecek bir işbirliği antlaşması olacak" dedi.
Fuarın 3-4 yıl içinde uluslararası bir buluşma noktası olacağını belirten Bulut, kriz sonrası sektörde toparlanmanın başladığını söyledi. İç ve dış pazarın ciddi bir hareketliliğe sahip olduğunu sözlerine ekleyen Bulut, "Krizden önce büyük gelişme gösteren Dubai'de emlak sektörü normalleşme sürecine girdi ve fiyatlar yüzde 50-70 civarında düştü. Özellikle Dubaili yatırımcılardan fuarımıza büyük ilgi var, Körfez ülkeleri, Rusya, alternatif yatırım araçları arayan Kıta Avrupa'sı ve Amerika'dan büyük ilgi
görüyoruz. İstanbul dünya emlak piyasasında hak ettiği yeri buldu ve aktör duruma geldi" diye konuştu.
Fuarın hem halka açık, hem de ihtisas fuarı olacağını kaydeden Bulut, fuara yurtdışından yatırımcılar ve brokerlerin davet edildiğini bildirdi. Avrasya Boat Show'la, Avrasya Emlak Fuarı'nın aynı tarihte yapılarak bir sinerji oluşturulacağını söyleyen Bulut, "Fuarda A+ ve B+ tüketici grubunun yanı sıra her gelir grubuna yönelik özel projeler yer alacak" dedi.
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise, inşaat sektörünün lokomotif sektör olduğunu ifade ederek, fuarın önemine dikkat çekti. İstanbul'un jeopolitik konumu ve bölgesinde sahip olduğu güç ile önemli bir konuma geldiğine dikkat çeken Kurum, İstanbul'un yabancı yatırımcıların yakın takibinde olduğunun altını çizerek, "Türkiye, Türkiye olmaktan çıktı, çevresi ile birlikte bölgesel güç oldu. Türkiye'nin cazibesi ortada* Küresel yatırımcıların ihtiyaçlarına cevap verecek güçteyiz. Yakın gelecekte
İstanbul'da m2 fiyatları Avrupa'da olduğu gibi 15-20 bin Euro'lara yükselecek. İstanbul bölgesinin parlayan yıldızı oldu" diye konuştu.
TOKİ ile birlikte Türkiye'deki emlak açığının yüzde 10'unu karşıladıklarını dile getiren Kurum, "Ülkemizde de Avrupa ülkelerindeki gibi dev emlak fuarları yapalım. Gördüğümüz ilgiyi fuarla güçlendirmemiz lazım. Bu fuarları desteklememiz gerektiğini düşündük ve bu işi en iyilerinden biri olan CNR'la işbirliği yaptık" dedi.
CNR Holding Kuruluşu Pozitif Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Murat Arslan da, 10 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek fuara 50 bin ziyaretçi beklendiğini, 150 katılımcının yer alacağını ve 230'un üzerinde yeni projenin sergileneceğini kaydetti. Yurtdışından da Dubai, Körfez ülkeleri, Yunanistan, İtalya, Fransa ve İspanya gibi ülkelerden 10'un üzerinde büyük projenin sergileneceğini bildiren Arslan, çevre ülkelerden AVM proje sahiplerinin de fuara yoğun ilgi gösterdiğini açıkladı. Arslan, "Fuarda, şu
an Türkiye'de devam etmekte olan 20 milyar dolarlık inşaat hacminin yüzde 70'i sergilenecek" şeklinde konuştu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
18-08-2010
Bu haber toplam 11319 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?