En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 06:04
Emlak Konut, TOKİ'den Arsa Satın Aldı

Emlak Konut, TOKİ'den Arsa Satın Aldı

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Kartal'da bulunan ve TOKİ'ye ait olan 100 bin metrekarelik bir arsayı satın aldıklarını belirtti..

 

Türkiye’nin en büyük GYO’su olan Emlak Konut, daha önce hiç proje yapmadığı Kartal’da yaklaşık 100 bin metrekarelik arsayı satın aldı. Yatırımcıların yeni gözdesi olan Kartal’daki bu arsaya büyük talep gelmesi bekleniyor.
 
Türkiye’nin en kaliteli projelerinin altında imzası bulunan Emlak Konut GYO, yeni projeler gerçekleştirmek için yatırımlarına devam ediyor. Bu amaçla yeni arsa alımları gerçekleştirdiklerini belirten Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) ait Kartal’daki 100 bin metrekareye yakın büyüklüğü olan arsayı satın aldıklarını açıkladı.
 
Emlak Konut’un, 2003 yılından beri büyümesini hızla sürdürerek 66 bin 500 konutun ihalesini gerçekleştirdiklerini belirten Kurum, bu rakamı daha da ileriye taşıyıp, İstanbul’a modern yaşam alanları projelendirmeyi amaçladıklarını söyledi. İstanbul’da son yıllarda alt yapı çalışmalarına hız verildiğine işaret eden Kurum, Kartal’da bu yıl açılması planlanan Metro Hattı ve Adliye Sarayının da etkisiyle bölgenin, Anadolu yakasının merkez ilçesi olma yönünde hızla ilerlediğini vurguladı.
 
13 arsa satın aldı
Gayrimenkul sektöründeki değişiklikleri ve talepleri yakından takip ederek çağdaş projeler üretmeye çalıştıklarının altını çizen Kurum, bu kapsamda bölgedeki gelişimi de düşünerek TOKİ mülkiyetinde bulunan İstanbul ili, Kartal İlçesi, Çavuşoğlu mahallesi sınırları içerisinde yer alan toplam 99 bin 581 metrekare yüzölçümlü 13 taşınmazı satın aldıklarını söyledi.
Murat Kurum, 2011 yılında halka arz sürecinde elde ettikleri başarıyı sürdürüp, satışları artırdıklarına işaret ederek, bu satın almayla birlikte 2012 yılında da yatırımlarına hız kesmeden devam etiklerini dile getirdi.
 
Karma proje yapılacak
Kartal’da eski sanayi bölgesi içerisinde, sahil yolu üzerinde yer alan arsalar E-5 Karayolu’na 2.3 km, Boğaziçi Köprüsüne 22 km, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 34 km ve Sabiha Gökçen Havalimanına yaklaşık 18 km uzaklıkta her alıyor. Emlak Konut’un satın aldığı arsalar bitişik konumda düzgün bir topoğrafik yapıya sahip.  Sahil yoluna yakın olması sebebiyle geniş bir manzarası da bulunan arsalarda karma kullanımlı olarak konut, rezidans, ticari alandan oluşan yaklaşık 1.700 bağımsız bölümün projelendirilmesi planlanıyor.
 
Zekeriyaköy’de de ihaleye çıkıyor
Bu arada Emlak Konut, İstanbul Sarıyer Zekeriyaköy’de yeni bir uydu kent oluşturulması için düğmeye bastı. Yaklaşık 2 bin 500 konut, ofis alanları, ticaret alanları, sağlık tesisleri, dini, tesisler ve özel eğitim alanlarının yer alacağı uydu kent, yaklaşık 500 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulacak.
 
Emlak Konut GYO, bu kapsamda kendi tasarrufunda bulunan toplam 3 adada 34 parselden oluşan 466 bin 945 bin metrekarelik alan için, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkacak. Kapalı zarf usulü teklif alma ve pazarlık-açık artırma şeklinde iki oturum halinde gerçekleştirilecek ihalenin birinci oturumu 3 Mayıs’ta 14:30’da Ataşehir’deki Emlak Konut GYO Genel Müdürlük binasında yapılacak.
 
 
Kaynak: Milliyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"6 Milyon Konut Oturulmayacak Durumda"


Sur yapı olarak gayrimenkul sertifikası çıkarmayı planladıklarını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Türkiye'de 6 milyonun üzerinde konutun oturulmaması gereken durumda olduğunu da belirtti..

 

Gayrimenkul sektörünün oldukça kazandıran bir sektör olduğunu ve daha uzun bir süre kazandıracağını belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, konut fiyatlarında Mart ayı sonrasında artış olabileceğini söyledi.
 
Konut yatırımlarının son 10 yıldır her şeyden daha çok para kazandırdığının altını çizen Altan Elmas, 20 yıl daka konut yatırımının kazandıracağını belirtti. Sur Yapı olarak gayrimenkul sertifikası çıkarmayı planladıklarını da belirten Altan Elmas, gayrimenkul sertifikasının önemli bir enstrüman olduğunu düşündüğünü, sertifikanın  sektörünün ileriye dönük gücünü artıracak, talebi yükseltecek bir zemin oluşturacağını ifade etti.
 
Türkiye'de 6 milyonun üzerinde konutun oturulmaması gereken durumda olduğunu da sözlerine ekleyen Altan Elmas, yılda en fazla 300 bin konutun yıkılıp yapılabildiğini, henüz 300 bine erişemediklerini belirtti.
 
28-04-2012
Bu haber toplam 4359 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?