En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 08:23
Emlak Konut Ispartakule'de 2 Bin 500 Konut İnşa Edecek

Emlak Konut Ispartakule'de 2 Bin 500 Konut İnşa Edecek

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, Ispartakule'de 2 bin 500 konutluk yeni bir proje hazırlığı içinde olduklarını söyledi..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve Kiptaş'ın ardından Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum da Ispartakule'de 2 bin 500 konutluk dev bir proje hayata geçirme hazırlığında olduklarını açıkladı.
 
Murat Kurum, Ispartakule'de son kalan arsaları üzerinde inşa edecekleri 2 bin 500 konutluk yeni projenin orta ve altı gelir grubuna hitap edeceğini ve ilk metrekare satış fiyatının 3 bin liradan daha az olacağını  ancak çok net bir rakam vermek için çok erken olduğunu belrtti.
 
Kurum ayrıca, Anadolu'da Ankara, Konya, Niğde, Denizli, Nevşehir, Eskişehir, Bursa'da, Istanbul'da ise Hoşdere, Kağıthane, Maltepe, Altunizade, Zeytinburnu gibi bölgelerde bulunan alanları ihaleye çıkaracaklarını belirtti.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Denizli'de 18 Bin 332 Konut İnşa Edecek


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gelen talepler doğrultusunda 20 bin konut ihtiyacı odluğu belirlenen Denizli'de TOKİ tarafından 18 bin 32 adet konut inşa edileceğini söyledi..

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 2 miyar liranın üzerinde bir yatırım yaplarak toplamda 18 bin 332 adet konut inşa edileceğini açıkladı.
 
Denizli'deki bir otelde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Zeybekci, dar gelirli ailelerden gelen talepler üzerine uzun süredir TOKİ ile görüştüklerini elen talepler doğrultusunda 20 bine yakın bir konut ihtiyacı olduğunun belirlendiğini söyledi. 
 
Bu kapsamda Denizli ve ilçelerinde TOKİ imzası ile inşa edilecek olan18 bin 332 konutun 12 bin 500’ünün kent merkezinde konumlanacağını söyleyen Bakan Zeybekçi, ilave talep gelmesi halinde konut sayısının artabileceğini, ayrıca konutların büyük bir kısmının 2 oda 1 salon formunda olacağını belirtti.
 
 
 
25-03-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?