En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 06:17
Emlak Konut GYO Bakanlığıa 1200 Konut Tahsis Etti

Emlak Konut GYO Bakanlığıa 1200 Konut Tahsis Etti

Emlak Konut GYO, Hoşdere, Kayabaşı ve Kocaeli'de hayata geçirmekte olduğu projelerden toplam 1200 konutu çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na tahsis ettiğini açıkladı..
 
 
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yaptıkları 1200 konutluk destekle kentsel dönüşümün hızlanacağını belirtti.
 
KENTSEL dönüşüm çalışmalarına destek olmak amacıyla yeni konut projelerinden 1200 konutu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sattıklarını söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bakanlık kredi ve faiz desteğiyle dönüşümü cazip hale getirdi. Bu konutlarla birlikte insanlar ne alacağını bilerek hareket edecek ve süreç hızlanacak. Evleri bedeli karşılığı satıldı ama biz de fedakarlık yaptık” dedi. Kentsel dönüşüm projelerinde geliştirici olarak da rol alacaklarını belirten Kurum, Ataşehir, Avcılar, Başakşehir, Sarıyer ve Gebze’de görüşmeler yaptıklarını dile getirdi. 2013 yılı Ocak ve Ağustos ayları arasında 9 bin 300 bağımsız bölüm satışı yapıp, 3 milyar 200 bin TL ciro elde ettiklerini söyleyen Kurum, Kayabaşı’nda 2 bin 600 konutluk Emlak Konut Başakşehir Evleri’ni hayata geçireceklerini söyledi. Bin konutun kurayla satılacağı projeye yoğun ilgi beklediklerini belirten Kurum, “Projemizde 4 kule dışında 6-10 katlı yapılar olacak. Bünyamin Derman’ın tasarladığı projede sosyal konut fiyatlarıyla lüks konut tasarladık” dedi. Projede ortalama metrekare satış fiyatının 2 bin 420 TL olacağını söyleyen Kurum, kura başvurularının 30 Eylül’e kadar devam edeceğini belirtti. Ispartakule’de 2 bin konutluk proje planladıklarını belirten Kurum, Bakanlığın planları askıya çıkarmasından sonra çalışmalara başlayacaklarını ifade etti. 
 
ZEYTİNBURNU’NDA BİR İHALE DAHA 
 
2003 yılından bu yana 87 bin konut için sözleşme imzaladıklarını belirten Kurum, bu yıl 20 bin konut ihalesi hedeflediklerini söyledi. 8.3 milyon metrekarelik arsa stokları bulunduğunu belirten Kurum, Zeytinburnu’nda şehir park projesi nedeniyle iptal edilen ihale sonrası bölgede yeni bir ihale yapacaklarını söyledi. Zeytinburnu sahilde 126 dönümlük arsa ihalesi için hazırlıkların sürdüğünü dile getiren Kurum, Hoşdere ve Kayabaşı’nda ihaleler olacağını ifade etti. Kurum, ön satışa elde ettikleri nakitleri arsa yatırımlarına kullandıklarını dile getirdi.
 
KDV teşvik ediyor
 
EMLAK Konut GYO Genel Müdürü, konutta KDV’nin arsa rayiç bedeli üzerinden belirlenmesi ile ilgili düzenlemenin şehrin gelişim çeperleri için teşvik edici olduğunu söyledi. Anadolu Yakası’nda Tuzla, Kartal, Pendik, Avrupa Yakası’nda ise Gaziosmanpaşa’dan Esenyurt’a kadar olan bölgede hareketliliğin devam ettiğini söyleyen Kurum, “Bu bölgeler KDV yüzde 1 olduğu için hem konut alıcısı hem de yatırımcı için cazip hale geldi” dedi.
 
Doğru karar verdik
 
TÜRKİYE’NİN en büyük gayrimenkul yatırım ortalığı olan Emlak Konut GYO, geçtiğimiz aylarda ikincil halka arzını ertelemişti. Yoğun talep görmelerine karşın, Türkiye ve uluslararası arenadaki dalgalanma nedeniyle erteleme kararı aldıklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum, “Şimdi doğru karar verdiğimizi görüyoruz. Nakit ihtiyacımız olmadığı için uygun zamanı bekliyoruz” dedi. 
 
 
Haber: Gülistan Alagöz/Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

3. İstanbul Başakşehir Fiyat Listesi Güncellendi


Al Zamil, Seha Yapı, Adesa ve Fuzul Grup projesi olarak Başakşehir'de yükselen 3. İstanbul 'da fiyat listesi güncellendi..

 

Al Zamil, Seha Yapı, Adesa ve Fuzul Grup'un oluşturduğu Asaf İş Adi Ortaklığı tarafından İstanbul Başakşehir'de hayata geçirilmekte olan 3. İstanbul projesinde 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde 1.250 adet konut, 107 adet cadde mağazası ile 102 adet çarşı dükkanı yer alıyor. 
 
Fiyat listesinin 496 bin TL'den başladığı 3. İstanbul projesinde yürüyüş parkuru, basket sahaları, tenis kortları, mini futbol sahası, çocuk oyun alanları, lounge, playstation odası, bilardo ve masa tenisi odası, hobi atölyesi, yüzme havuzu ve spa gibi sosyal olanaklar da sıralanıyor.
 
3 konut etabı yanı sıra, çarşı, cadde dükkanları, home ofis blokları ve rezidanslardan meydana gelen 3. İstanbul'un ilk etabında  3 farklı tipte 8 blok yer alıyor. Moda Blokları'nda 2+1 ve 3+1 daireler, Göksu Blokları'nda 4+1 daireler, Riva Blokları2nda 3+1 daireler in bulunduğu 3. İstanbul projesinde 2. etapta, Sarayburnu Blokları'nda 2+1 ve 3+1 daireler, Kilyos Blokları'nda 3+1 ve 4+1 daireler, Emirgan Blokları'nda ise 5+1 daireler bulunuyor. 
 
 
3. İstanbul Fiyatlar ve Ödeme Seçenekleri
 
09-09-2013
Bu haber toplam 3420 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?