En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 07:28
Doğuda Terör Mağduru Vatandaşlara Ev Teslimi 4 Aya Kadar Başlayacak

Doğuda Terör Mağduru Vatandaşlara Ev Teslimi 4 Aya Kadar Başlayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Doğu ve Güneydoğu'da terör sebebiyle evi ve işyeri hasar gören vatandaşlar için inşa edilen konutların bir kısmının 3-4 aya kadar teslim edileceğini söyledi..

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde teröristlerle çıkan çatışmalar sonucunda mağdur olan vatandaşlar için inş edilen evlerden bir kısmının tesliminın 3-4 ay sonra başlayacağını açıkladı. Terör örgütünün insanların evlerne zarar cverdiğini de vrugulayan Bakan Özhaseki, saldırılar sonucunda bazı evlerin yıkıldığını bazılarının ise hasar gördüğünü bvu sebeple de mağdur olan vatandaşlar için yeni evlri inşa edildiğini, evi işyeri az hasar alan vatandaşların da zararının karşılandığını belirtti.
 
Bölgedeki hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini de vurgulayan Bakan Özhaseki, terör örgütü ile yaşanan çatışmalar sırasında hasar gçren evlerini tespitinin yapıldığını ve sayılarının belli olduğunu belirten Bakan Özhaseki, yeri müsait olanlar için dönüşüme başlanacağını, 3 bin civarında ev yapılacağını tahmin ettiğini söyledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Canikli'den Fi Yapı Mağdurları Açıklaması


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, OHAL kapsamında kayyum atanan ve yüzlerce kişiyi mağdur eden Fi Yapı'nın 250 milyon lira değerindeki bir arsasını bulduklarını açıkladı..

 

 
5 bin 500 kişinin mağdur olduğu Fi Yapı ile ilgili önemli bir açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bir süre önce Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) geçen Fi Yapı'nın 250 milyon lira değerindeki bir arsasını bulduklarını, söz konusu arsayı paraya çevirip projelerin tamamlanması ile mağduriyetin sona erdirileceğini açıkladı.
 
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Fi Yapı şu anda kayyum sıfatıyla TMSF'de olduğunu ve  5 bin 500 civarında konutun parası alınmasına rağmen bu projelerdeki konutların parasının tamamının tahsil edilmiş olmasına rağmen tamamlanmamış olduğunu söyledi.
 
Fi Yapı'nın söz konusu konutları tamamlamak için  250 milyon lira civarında bir kaynağa ihtiyacı olduğunu ve bu noktada güzel bir gelişme yaşandığını aktaran Başbakan Yardımcısı Canikli, firmaya ait bir arazi bulduklarını ve onun paraya çevirilerek  konutların tamamlanacağını söyledi.
19-08-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?