En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.04.2018 09:19
Doğalgaz Aboneliği Devir İşlemleri

Doğalgaz Aboneliği Devir İşlemleri

Doğalgaz aboneliği devir işlemleri nelerdir?

DOĞALGAZ DEVİR İŞLEMİ İÇİN HANGİ İŞLEMLERİN YERİNE GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR?
Doğalgaz abonelik hakkını devreden ve devir alacak kişiler EGO Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığına başvurarak hesap kesme işlem ve yeni abone adına matbu devir formu düzenleyip devir işlemi yaptırmalı,
Devir işleminin yapılabilmesi için eski abonenin taahhüt etmiş olduğu 300 ABD Doları tutarındaki Türk Lirasının tamamı EGO Genel Müdürlüğüne yatırılmış bulunmalıdır.

ESKİ ABONE, ABONELİĞİ DEVRALACAK KİŞİYİ KENDİSİ BULURSA ABONELİK BEDELİNİN NE KADARINI ALABİLİR?

Abone, doğalgaz aboneliğini devredecek birini kendisi bulursa, abonelik hakkını devredebilecek, ödediği abone bedelini tamamen veya kısmen devir alan kişiden alabilecektir.

DEVİR KOŞULLARI KİMİN TARAFINDAN BELİRLENMEKTEDİR?

Devir koşulları tamamen devreden ve devralan kişiler tarafından belirlenmekte, EGO Genel Müdürlüğü bu ilişkiye karışmamaktadır.

NAKİL İŞLEMİ BEDELİNİ KİM ALIR VE KİMİN TARAFINDAN ÖDENİR?

Nakil işlemi için EGO Genel Müdürlüğü tarafından 50 ABD Doları karşılığı Türk Lirası nakil bedeli alınmaktadır. Bu bedelin kimin tarafından ödeneceği devreden ve devralan taraflarca belirlenecektir.

EĞER DOĞALGAZ BULUNMAYAN BİR BÖLGEYE TAŞINILACAK OLURSA ABONELİK BEDELİ GERİ ALINABİLİNİR Mİ?

Ankara dışına veya doğalgaz bulunmayan bir bölgeye taşınan aboneye, abone olduğu sırada ödediği 300 ABD Doları karşılığı Türk Lirası kendisine ödenmeyecek, abone haklı saklı tutulacak.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

EPDK: Doğalgaz Aboneliği Tüketicinin Üzerinde Olmalı


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yazılı bir açıklama yaparak doğalgaz aboneliğinin tüketicinin üzerine alınmasının can güvenliği açısından önemli olduğu belirtildi..

 

 
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), faturalı ve kartlı doğalgaz tüketicilerine yönelik bir açıklamada bulunarak abonelik işlemlerinde dikkatl olunması gerektiğini,  can güvenliği açısından doğalgaz aboneliğinin tüketicinin üzerine alınmasının önemli olduğunu bildirdi.
 
EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada, kiracı veya başkalarının, ev sahiplerinin doğalgaz aboneliğini kullanmaması yönünde uyarı da yapıldı. Faturaluı ve kartlı doğalgaz aboneliğinde söz konusu durumun can güvenliği açısından büyük öneme sahip olduğu vurgulanan açıklamada, faturalı abonelikte kiraya verilmiş evlerde borcun ödenmemesi halinde ev sahibinin üzerine borç kalacağı belirtildi.
 
 
02-12-2010
Bu haber toplam 60729 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?