En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 02.03.2015 01:26
Doğalgaz Aboneliği Devir İşlemleri

Doğalgaz Aboneliği Devir İşlemleri

Doğalgaz aboneliği devir işlemleri nelerdir?

DOĞALGAZ DEVİR İŞLEMİ İÇİN HANGİ İŞLEMLERİN YERİNE GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR?
Doğalgaz abonelik hakkını devreden ve devir alacak kişiler EGO Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığına başvurarak hesap kesme işlem ve yeni abone adına matbu devir formu düzenleyip devir işlemi yaptırmalı,
Devir işleminin yapılabilmesi için eski abonenin taahhüt etmiş olduğu 300 ABD Doları tutarındaki Türk Lirasının tamamı EGO Genel Müdürlüğüne yatırılmış bulunmalıdır.

ESKİ ABONE, ABONELİĞİ DEVRALACAK KİŞİYİ KENDİSİ BULURSA ABONELİK BEDELİNİN NE KADARINI ALABİLİR?

Abone, doğalgaz aboneliğini devredecek birini kendisi bulursa, abonelik hakkını devredebilecek, ödediği abone bedelini tamamen veya kısmen devir alan kişiden alabilecektir.

DEVİR KOŞULLARI KİMİN TARAFINDAN BELİRLENMEKTEDİR?

Devir koşulları tamamen devreden ve devralan kişiler tarafından belirlenmekte, EGO Genel Müdürlüğü bu ilişkiye karışmamaktadır.

NAKİL İŞLEMİ BEDELİNİ KİM ALIR VE KİMİN TARAFINDAN ÖDENİR?

Nakil işlemi için EGO Genel Müdürlüğü tarafından 50 ABD Doları karşılığı Türk Lirası nakil bedeli alınmaktadır. Bu bedelin kimin tarafından ödeneceği devreden ve devralan taraflarca belirlenecektir.

EĞER DOĞALGAZ BULUNMAYAN BİR BÖLGEYE TAŞINILACAK OLURSA ABONELİK BEDELİ GERİ ALINABİLİNİR Mİ?

Ankara dışına veya doğalgaz bulunmayan bir bölgeye taşınan aboneye, abone olduğu sırada ödediği 300 ABD Doları karşılığı Türk Lirası kendisine ödenmeyecek, abone haklı saklı tutulacak.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Doğalgaz Fiyatlarına 2 Aşamalı İndirim


Türkiye ve Rusya arasında devam eden müzakerelerin beklenen şekilde sonuçlanması halinde doğalgaz fiyatlarında indirime gidileceği öngörülüyor..

 

Türkiye ve Rusya arasında yürütülen çalışmaların olumlu sonuçlanması halinde Rusya'dan alınan bin metreküp doğalgazın fiyatı 415 dolarlardan, 300 dolara kadar düşebilir.
 
Habertürk'ten Güntay Şimşek'in haberine göre, Türkiye'nin Rusya'dan iki aşamalı indirim talebi olması beklenirken, söz konusu indirimin Rusya tarafından kabul edilmesi halinde petrol fiyatlaırnın da gerilemesi sebebiyle doğalgazda indirim kaçınılmaz olacak.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın devam eden anlaşmalar çerçevesinde Rus Gazprom'dan yüzde 15 indirim talebi bulunuyor. Bu noktada devreye girecek olan Türk Akımı projesine ilişkin anlaşma sebebiyle de ilave bir indirim talebi söz konusu. Yetkililerdenalınan bilgilere göre, petrole endeksli indirimlerin haricinde, bu iki müzakere neticesinde mevcut anlaşmalar üzerinden de yüzde 15-20 oranında bir indirim alınması bekleniyor. 
 
Öte yandan geçtiğimiz gün Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesi’nde derneğin üyeleriyle bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,  da doğalgazda indirim sinyalleri vermişti.
 
02-12-2010
Bu haber toplam 60666 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?