En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 31.01.2015 13:36
Doğalgaz Aboneliği Devir İşlemleri

Doğalgaz Aboneliği Devir İşlemleri

Doğalgaz aboneliği devir işlemleri nelerdir?

DOĞALGAZ DEVİR İŞLEMİ İÇİN HANGİ İŞLEMLERİN YERİNE GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR?
Doğalgaz abonelik hakkını devreden ve devir alacak kişiler EGO Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığına başvurarak hesap kesme işlem ve yeni abone adına matbu devir formu düzenleyip devir işlemi yaptırmalı,
Devir işleminin yapılabilmesi için eski abonenin taahhüt etmiş olduğu 300 ABD Doları tutarındaki Türk Lirasının tamamı EGO Genel Müdürlüğüne yatırılmış bulunmalıdır.

ESKİ ABONE, ABONELİĞİ DEVRALACAK KİŞİYİ KENDİSİ BULURSA ABONELİK BEDELİNİN NE KADARINI ALABİLİR?

Abone, doğalgaz aboneliğini devredecek birini kendisi bulursa, abonelik hakkını devredebilecek, ödediği abone bedelini tamamen veya kısmen devir alan kişiden alabilecektir.

DEVİR KOŞULLARI KİMİN TARAFINDAN BELİRLENMEKTEDİR?

Devir koşulları tamamen devreden ve devralan kişiler tarafından belirlenmekte, EGO Genel Müdürlüğü bu ilişkiye karışmamaktadır.

NAKİL İŞLEMİ BEDELİNİ KİM ALIR VE KİMİN TARAFINDAN ÖDENİR?

Nakil işlemi için EGO Genel Müdürlüğü tarafından 50 ABD Doları karşılığı Türk Lirası nakil bedeli alınmaktadır. Bu bedelin kimin tarafından ödeneceği devreden ve devralan taraflarca belirlenecektir.

EĞER DOĞALGAZ BULUNMAYAN BİR BÖLGEYE TAŞINILACAK OLURSA ABONELİK BEDELİ GERİ ALINABİLİNİR Mİ?

Ankara dışına veya doğalgaz bulunmayan bir bölgeye taşınan aboneye, abone olduğu sırada ödediği 300 ABD Doları karşılığı Türk Lirası kendisine ödenmeyecek, abone haklı saklı tutulacak.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Elektrik ve Doğalgaz Fiyatlarında İndirim Yapılacak Mı


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik ve doğalgaz fiyatlarında yeni bir indirime gidilip gidilmeyeceğine ilişkin soruya yanıt verdi..

 

Habertürk TV'de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik ve doğalgaz fiyatları hakkında da bilgi verdi.
 
Elektrik ve doğalgaz fiyatlarınde indirime gidilip gidilmeyeceğine ilişkin soruyu yanıtlayan Bakan Taner Yıldız, Bugün doğalgazın 6 yıl önceki Kasım 2008 fiyatları ile satıldığını, bunun beklenen indirimin çok daha önceden yapıldığı anlamına geldiğini söyledi.
 
Rusya'nın doğalgaz fiyatlarında yaptığı yüzde 6 indirim de hatırlatılan Yıldız, daha fazla indirim istediklerini, fiyatların son 12 yıllık süreçte ilk defa satılan fiyattan aşağı düşme ihtimali olduğunu ve konuyla ilgili açıklamanın daha sonra yapılacağını söyledi.
 
Akaryakıt fiyatlarının mevcut durumunu da yorumlayan Yıldız, bir depo benzinin 55 TL ucuza dolduğunu, vatandaşın giderinin azalmasının önemli olduğunu, 2015 yılını da daha düşük fiyalarla geçirmeyi umduklarını belirtti.
 
02-12-2010
Bu haber toplam 60666 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?