En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 25.01.2015 05:48
Dışkaya Toplu Konut Projesi

Dışkaya Toplu Konut Projesi

Dışkaya Toplu Konut Projesi'nde de inşaat çalışmalarına başlandı

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa'nın Gürsu ilçesinde kısa süre önce yaşanan sel felaketinde mağdur olan üreticilere destek mesajı verdi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Gürsu'da temas ve incelemelerde bulundu. Gürsu Belediyesi'ni ziyaret eden Çelik, Başkan Orhan Özcü'den belediye çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Gürsu'nun her yönüyle Bursa'nın parlayan yıldızı olmayı hak eden bir ilçe olduğunu söyledi. İlçede sanayinin yanı sıra güçlü tarımsal üretim potansiyelinin varlığına dikkat çeken Bakan Çelik, Gürsu'nun sadece Bursa'nın değil, tüm Türkiye'nin meyve sebze ambarı konumunda olduğunu dile getirdi.

Bursa'nın bir süre önce büyük bir afet yaşadığını kaydeden Bakan Çelik, Gürsu'nun da selden olumsuz etkilendiğini bildiklerini, başta Gürsu Belediyesi olmak üzere tüm yetkililerin yaraları sarmak için çalıştığını belirtti. Çelik, milletvekillerinin daha önce bölgede incelemelerde bulunduklarını, kendisinin de Gürsululara bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletmek için geldiğini söyledi. Çelik, hükümet olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını, bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Belediye Başkanı Orhan Özcü de Gürsu nüfusunun giderek arttığını ve ilçenin cazibe merkezi olma özelliği kazandığını belirtti. Başkan Özcü, 'İkinci Gürsu' olarak nitelediği Dışkaya Toplu Konut Projesi'nde de inşaat çalışmalarına başlandığını söyledi.

Bakan Çelik'e, verdiği desteklerden ötürü teşekkür eden Özcü, kısa süre önce yaşanan sel felaketini de hatırlattı. Özcü, afet nedeniyle Gürsu'da özellikle tarımsal üretimin sekteye uğradığını ifade etti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa - Yenişehir Hızlı Tren Hattında Skandal


Sayıştay tarafından hazırlanan raporda Bursa-Yenişehir arasında yapılmakta olan 75 kilometrelik hızlı tren hattında 3 yılda ihale tutarından çok daha fazla harcama yapıldığı halde işin sadece yüzde 13'ünün bitirildiği ortaya çıktı..

 

Sayıştay, Bursa-Yenişehir arasında yapılmakta olan ve toplam 75 kilometre uzunluğunda olan hızlı tren hattı ihalesindeki skandalı belgeledi. Söz konusu ihaleyi sınır değerinin altındaki teklif ile kazanan firma TCDD’nin onayıyla işlerin kapsamını ve güzergâhını da değiştirdi.
 
3 yıllık çalışma sonunda ise 393 milyon liralık ihale tutarına karşılık 423 milyonluk harcama yapıldığı halde işin sadece yüzde 13'ü tamamlanabildi.
 
Tünellerdeki toprakta bulunan nemi almak için kullanılan  'İBO bulon’ isimli malzemenin fiyatı  Sivas-Yerköy III. Kısım demiryolunda 5.46 TL, Bursa- Yenişehir’de yüzde bin 487 oranında (15 kat) farkla 86.69 TL olarak kayıtlara geçerken  sadece bu kalemin projeye sağladığı maliyet artışı 80.1 milyon lira oldu.
 
Sayıştay tarafından hazırlanan raporda, soruşturma açılması talep edilirken söz konusu malzeme için toplamda 85.9 milyon lira ödendiği belirtildi.
 
03-12-2010
Bu haber toplam 17106 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?