En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 30.03.2015 23:03
Dışkaya Toplu Konut Projesi

Dışkaya Toplu Konut Projesi

Dışkaya Toplu Konut Projesi'nde de inşaat çalışmalarına başlandı

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa'nın Gürsu ilçesinde kısa süre önce yaşanan sel felaketinde mağdur olan üreticilere destek mesajı verdi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Gürsu'da temas ve incelemelerde bulundu. Gürsu Belediyesi'ni ziyaret eden Çelik, Başkan Orhan Özcü'den belediye çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Gürsu'nun her yönüyle Bursa'nın parlayan yıldızı olmayı hak eden bir ilçe olduğunu söyledi. İlçede sanayinin yanı sıra güçlü tarımsal üretim potansiyelinin varlığına dikkat çeken Bakan Çelik, Gürsu'nun sadece Bursa'nın değil, tüm Türkiye'nin meyve sebze ambarı konumunda olduğunu dile getirdi.

Bursa'nın bir süre önce büyük bir afet yaşadığını kaydeden Bakan Çelik, Gürsu'nun da selden olumsuz etkilendiğini bildiklerini, başta Gürsu Belediyesi olmak üzere tüm yetkililerin yaraları sarmak için çalıştığını belirtti. Çelik, milletvekillerinin daha önce bölgede incelemelerde bulunduklarını, kendisinin de Gürsululara bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletmek için geldiğini söyledi. Çelik, hükümet olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını, bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Belediye Başkanı Orhan Özcü de Gürsu nüfusunun giderek arttığını ve ilçenin cazibe merkezi olma özelliği kazandığını belirtti. Başkan Özcü, 'İkinci Gürsu' olarak nitelediği Dışkaya Toplu Konut Projesi'nde de inşaat çalışmalarına başlandığını söyledi.

Bakan Çelik'e, verdiği desteklerden ötürü teşekkür eden Özcü, kısa süre önce yaşanan sel felaketini de hatırlattı. Özcü, afet nedeniyle Gürsu'da özellikle tarımsal üretimin sekteye uğradığını ifade etti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa'da Satılık Konut Fiyatları Yüzde 6 Yükseldi


Hurriyetemlak.com Ocak 2015 Emlak Endeksi'ne göre Bursa'da satılık konut fiyatları yüzde 6, kiralık konut fiyatları ise yüzde 8 oranında artış gösterdi..

 

Hurriyetemlak.com Ocak 2015 Emlak Endeksi verilerine göre Ocak ayında Bursa'da satılık konut fiyatları metrekare bazında yüzde 6 artarak 1.207 lira seviyesine ulaşırken söz konusu dönemde Türkiye genelindeki artış yüzde 21 olup ortalama metrekare birim fiyatı 2.513 lira olarak belirlendi.
 
Aynı dönemde konut kiraları yine metrekare bazında Türkiye genelinde ortalama yüzde 19 artışla 16  liraya yükselirken Bursa'da ise yüzde 8 artışla 6 liraya ulaştı.
 
Türkiye’de amortisman (geri dönüş) süresi ise 13 yıl ortalamasında iken Bursa'da ise 17 yıl olarak belirlendi.
 
Endeks verilerine göre Ocak ayında Bursa'da satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçeler sırası ile yüzde 1,6 artışla Mudanya, yüzde 0,6 artışla Osmangazi ve yüzde 0,5 artışla Nilüfer olurken söz konusu dönemde Bursa'da konut fiyatlaırnı hiçbir ilçede gerileme kaydetmedi.
 
 
 
 
03-12-2010
Bu haber toplam 17106 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?