En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.11.2014 14:03
Dışkaya Toplu Konut Projesi

Dışkaya Toplu Konut Projesi

Dışkaya Toplu Konut Projesi'nde de inşaat çalışmalarına başlandı

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa'nın Gürsu ilçesinde kısa süre önce yaşanan sel felaketinde mağdur olan üreticilere destek mesajı verdi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Gürsu'da temas ve incelemelerde bulundu. Gürsu Belediyesi'ni ziyaret eden Çelik, Başkan Orhan Özcü'den belediye çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Gürsu'nun her yönüyle Bursa'nın parlayan yıldızı olmayı hak eden bir ilçe olduğunu söyledi. İlçede sanayinin yanı sıra güçlü tarımsal üretim potansiyelinin varlığına dikkat çeken Bakan Çelik, Gürsu'nun sadece Bursa'nın değil, tüm Türkiye'nin meyve sebze ambarı konumunda olduğunu dile getirdi.

Bursa'nın bir süre önce büyük bir afet yaşadığını kaydeden Bakan Çelik, Gürsu'nun da selden olumsuz etkilendiğini bildiklerini, başta Gürsu Belediyesi olmak üzere tüm yetkililerin yaraları sarmak için çalıştığını belirtti. Çelik, milletvekillerinin daha önce bölgede incelemelerde bulunduklarını, kendisinin de Gürsululara bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletmek için geldiğini söyledi. Çelik, hükümet olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını, bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Belediye Başkanı Orhan Özcü de Gürsu nüfusunun giderek arttığını ve ilçenin cazibe merkezi olma özelliği kazandığını belirtti. Başkan Özcü, 'İkinci Gürsu' olarak nitelediği Dışkaya Toplu Konut Projesi'nde de inşaat çalışmalarına başlandığını söyledi.

Bakan Çelik'e, verdiği desteklerden ötürü teşekkür eden Özcü, kısa süre önce yaşanan sel felaketini de hatırlattı. Özcü, afet nedeniyle Gürsu'da özellikle tarımsal üretimin sekteye uğradığını ifade etti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa Mustafakemalpaşa'da Köylülere 2B Arazisi Fırsatı


Bursa Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, ilçede bulunan 49 hektarlık 2B arazisini belediye olarak satın alıp köylülere ek gelir elde etmek amaçlı vereceklerini söyledi..

 

Bursa Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazileri satın alıp köylünün istifadesine sunmak içinharekete geçtiklerini bu şekilde orman köylüsünün ek gelir elde etmesinin amaçlandığını söyledi.
 
Mustafakemalpaşa sınırları içinde yer alan toplam 49 hektarlık 2B arazisinin belediye meclisi tarafından satın alınması yönünde karar verildiğini açıklayan Başkan Kurtulan, Mal Müdürlüğü'nün  uygun gördüğü 50 parça yerin satış ve devir işlemlerinin tamamlandığını ifade etti.
 
Büyükşehir Kanunu kapsamında Bursa’da hizmet alanı en çok genişleyen bölgelerin başında Mustafakemalpaşa’nın geldiğini söyleyen Kurtulan, mahalle statüsüne kavuşan köyler iel birlikte toplam 131 yerleşim yerine hizmet ettiklerini, söz konusu süreçte köylülerinm ihtiyaçlaırnı yakıondan takip ederek, köylülere yeni tarım arazileri kazandırmak için çalışma başlattıklarını belirtti.
 
 
 
03-12-2010
Bu haber toplam 15753 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?