En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.12.2014 19:48
Dışkaya Toplu Konut Projesi

Dışkaya Toplu Konut Projesi

Dışkaya Toplu Konut Projesi'nde de inşaat çalışmalarına başlandı

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa'nın Gürsu ilçesinde kısa süre önce yaşanan sel felaketinde mağdur olan üreticilere destek mesajı verdi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Gürsu'da temas ve incelemelerde bulundu. Gürsu Belediyesi'ni ziyaret eden Çelik, Başkan Orhan Özcü'den belediye çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Gürsu'nun her yönüyle Bursa'nın parlayan yıldızı olmayı hak eden bir ilçe olduğunu söyledi. İlçede sanayinin yanı sıra güçlü tarımsal üretim potansiyelinin varlığına dikkat çeken Bakan Çelik, Gürsu'nun sadece Bursa'nın değil, tüm Türkiye'nin meyve sebze ambarı konumunda olduğunu dile getirdi.

Bursa'nın bir süre önce büyük bir afet yaşadığını kaydeden Bakan Çelik, Gürsu'nun da selden olumsuz etkilendiğini bildiklerini, başta Gürsu Belediyesi olmak üzere tüm yetkililerin yaraları sarmak için çalıştığını belirtti. Çelik, milletvekillerinin daha önce bölgede incelemelerde bulunduklarını, kendisinin de Gürsululara bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletmek için geldiğini söyledi. Çelik, hükümet olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını, bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Belediye Başkanı Orhan Özcü de Gürsu nüfusunun giderek arttığını ve ilçenin cazibe merkezi olma özelliği kazandığını belirtti. Başkan Özcü, 'İkinci Gürsu' olarak nitelediği Dışkaya Toplu Konut Projesi'nde de inşaat çalışmalarına başlandığını söyledi.

Bakan Çelik'e, verdiği desteklerden ötürü teşekkür eden Özcü, kısa süre önce yaşanan sel felaketini de hatırlattı. Özcü, afet nedeniyle Gürsu'da özellikle tarımsal üretimin sekteye uğradığını ifade etti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa Sahil Bandında Düzenleme Çalışmaları Başladı


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'da Mudanya ile Karacabey sahillerinden oluşan 115 kilometrelik sahil bandının yeniden düzenleneceğini söyledi..

 

115 kilometre uzunluğundaki sahil bandının yeniden düzenlemesi kapsamında Gemlik'te başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmanın Türkiye'de bir ilk olduğunu söyledi.
 
Gemlik'ten başlatılan ve 115 kilometrelik Mudanya ile Karacabey sahillerini kapsayan çalışmalarda ilk etapta kıyı haritası çıkarılıp daha sonra da uygun proje geliştirileceğini belirten Başkan Altepe, onayın ve verilen yetkinin ardından vakit kaybetmeden çalışmalara başlanacağını söyledi.
 
Sahil kentinin Bursa'nın en önemli değerleri arasında yer aldığını vurgulayan Başkan Altepe, tüm kıyı kentlerinde yapacakları düzenlemelerle kentteki sahilleri Bursa'ya yakışır hale getireceklerini bu kapsamda Bakanlıktan yetki alarak 1/25000 ölçekli plan çalışmalarına başladıklarını söyledi.
03-12-2010
Bu haber toplam 16206 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?