En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 08:24
DEÜ Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi Açılacak

DEÜ Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi Açılacak

DEÜ Prof. Dr.Mehmet Füzün ile İzmirli iş adamı Salih İşgören arasında, DEÜ Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi'nin yapımına ilişkin protokol imzalandı.
İzmir Valisi Cahit Kıraç, Dokuz Eylül Üniversitesi Senato Salonu'ndaki imza töreninde, ülkelerin gelişiminde insan altyapısının büyük önem taşıdığını, bu amaç doğrultusunda insana yatırım yapılması gerektiğini bildirdi.İnsanların, isimlerini yaşatacak eserlerle ölümsüzlüğe ulaşacağına dikkati çeken Kıraç, İşgören ile her buluştuğumuzda, İzmir için yeni bir hizmetin protokolünü imzalıyoruz. İşgören'in eğitim, sağlık ve spor alanlarında kazandırdığı eserler, sıkıntılı kesimler için yeni bir açılım anlamına geliyor dedi.Ege Bölgesi kentlerine hizmet sunan İzmir'in, sağlık alanında her geçen gün büyüdüğünü vurgulayan Kıraç, şöyle konuştu:İzmir, Ege Bölgesi'nde yaşayan 10 milyon insana sağlık hizmeti veren bir kent. Sağlık alanında yapılması gereken çok yatırım var. Ülkemizin köklü kurumlarından DEÜ, sağlık alanında örnek çalışmalara imza atıyor. Çalışmaların, daha ileri gidebilmesi, altyapı ve yatırımların artması ile mümkün. Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi en kısa zamanda tamamlanacak. Kadınlar ve çocuklarımız yararlanacak. İzmir, nüfus artışı yüksek bir kent. Bugün doğan çocukların, gelecekte ülkelerine hizmet sunabilmesi için yatırımları artırmalıyız.TÜRKİYE'NİN EN İYİ KAMU HASTANESİ

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün ise üniversitelerin büyüyüp gelişerek, Ar-Ge imkanlarını artırmak zorunda olduklarını belirtti.İşgören'in bağışıyla DEÜ'nün sağlık alanında önemli bir ihtiyacı karşılayacağını işaret eden Füzün, şunları kaydetti:Altını çizerek söylüyorum ki, DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, Türkiye'nin en iyi kamu hastanesidir. En büyük sıkıntımız, hasta taleplerini karşılamakta zorlanıyor oluşumuz. Talepleri karşılayamaz hale geldik. Halkımızın her zaman DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne karşı teveccühü vardır. Hizmet aşkıyla hizmet kalitemizi geliştirmeyi planlıyorduk. Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesini hayata geçirmeyi planlıyorduk. İşgören'in hassasiyeti ile en kısa zamanda hastanemizi hizmete açacağız.Füzün, gerekli izinlerin alınmasının ardından, kent merkezinde devlete ait bir alanda, İşgören'in katkısıyla kültür ve sanat merkezi kurmayı da planladıklarını sözlerine ekledi.Salih İşgören de, kendisine tanınan imkandan mutluluk duyduğunu, en büyük ibadetin insana yapılan yatırım olduğunu söyledi.Konuşmaların ardından, Prof. Dr. Füzün ile İşgören, DEÜ Sağlık Yerleşkesi'nde 2,5 dönüm alan üzerine kurulacak 150 yataklı Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi'nin yapımına ilişkin protokolü imzaladı.

AA Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler Hayırsever İşgören'den DEÜ'ye kampus sözü  Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi bünyesinde yapılması planlanan Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi'nin inşaatını üstlenen İzmirli İşadamı Salih İşgören, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün'le protokol imzaladı. Protokol imzalama törenine katılan İzmir Valisi Cahit Kıraç, Her fırsatta İzmir'in çocuklarına ve geleceğine yatırım yapan Salih İşgören'e şükran ve minnet duyuyorum dedi.180 YATAKLI

2.5 dönümlük arazi üzerine 10 bin metrekarelik kapalı alana yapılması planlanan beş katlı Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi'nin 180 yataklı olacağını açıklayan Prof. Dr. Füzün, Hastanemiz artık vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yanıt veremiyor ve yatak sıkıntısı çekiyordu. İkinci bir hastane binası yapmaya karar verdik. Bu niyetimizi de Salih İşgören'e ilettik. Kendisi hiç itiraz etmeden isteğimizi kabul ederek, yeni hastane binamızı yapmaya gönüllü oldu. Kendisine üniversitemiz adına çok teşekkür ederiz dedi.13 BİN METREKARE

Hayırsever İşgören ise, Bu kutsi görevde bulunmaktan çok mutluyum. İnşallah daha pek çok hayır işinde bulunmak istiyorum. Bağışlarım devam edecek. Hatta buradan bir söz daha veriyorum. Mevcutta rektörlük binası olarak kullanılan bu alanı devlet DEÜ'ne verirse, buraya 13 bin metrekarelik kapalı alanlı kültür ve sanat kampusü yapma sözü veriyorum. Ama devletin bu işe destek olup, Milli Emlak'a ait olan bu arsayı DEÜ'ye devretmesi gerekiyor diye konuştu.

Özge ÖNDER-Yeni Asır
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mersin Şehir Hastanesi 3 Şubat'ta Açılacak


Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Mersin Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının 3 Şubat 2017 günü yapılacağını açıkladı..

 

 
2017 yılında toplam 8 şehir hastanesinin hizmete açılacağını açıklayan Bakan Akdağ, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 Şubat Cuma günü saat 14.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılacağı özel bir törenle resmi olarak  hizmete açılacağını söyledi.
 
Bakan Akdağ, hastane inşaatında gecikme olmadığını, böyle devasa bir hastaneyi hizmete sokmanın çok kolay bir iş olmadığını,  geri planda yapılan işlerde yüzlerce kişinin gece gündüz çalıştığını belirtti.
 
Bakan Elvan ise Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en modern hastanelerinden biri olarak inşa edilmesinin büyük bir başarı olduğunu, Mersin'in sağlık turizmi açısından Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri olacağını ifade etti.
 
 
27-03-2010
Bu haber toplam 10602 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?