En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.04.2018 06:41
Demiryolu Şirketine Dava Açan Hintli 'Yolcu Treni' Kazandı

Demiryolu Şirketine Dava Açan Hintli 'Yolcu Treni' Kazandı

Hindistan'da bir çiftçi Indian Railways isimli demir yolu şirketine açtığı tazminat davasını kazanınca şirket çiftçiye yolcu treni vermek zorunda kaldı..

 

Hindistan'ın Pencap eyaletinden Singh Samputan isimli bir çiftçi, Indian Railways isimli demir yolu şirketine 2 yıl önce sattığı arazi nedeniyle dava açtı. Hintli çiftçi, 2 yıl önce şirkete sattığı arazinin bedeli olan 150 bin doları (10 milyon rupi) şirketten alamadığı için açtığı davayı kazandı. Ancak demiryolu şirketi işçiye ödeyecek kadar parası olmadığını bildirince ikinci bir dava açıldı.
 
Açılan ikinci davada mahkeme şirkete ait bir yolcu treninin Hintli çiftçiye verilmesine hükmetti. Ayrıca karar kapsamında Hintli çiftçiye demir yolu hattındaki bir durakta ofis de tahsis edildi.
 
Hintli çiftçi, yolcuların mağdur olmaması için trenin son yolculuklarını tamamlamasını istemediği için mahkeme tarafından şirkete birkaç gün süre tanındı. Tanınan süre sona erdiğinde demir yolu şirketinin hala para ödemeyecek durumda olması halinde yolcu treninin açık artırma ile satılıp parasının da Hintli çiftçiye verilmesi planlanıyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu'nda Test Sürüşleri 4 Ay İçinde Başlayacak


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2 ay içinde inşaat çalışmalarının tamamlanacağı Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesinde test sürüşlerinin de 4 ay içinde başlayacağını söyledi..

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, özellikle Çin ile Avrupa ülkeleri arasındaki ulaşım süresini  3,5 kat azaltacağı öngörülen olan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'nde test sürüşlerinin 4 ay içinde başlayacağını açıkladı.
 
bakan Arslan, bu yıl kar yağışı ve soğuk havanın ülkeye bereket getirmesine rağmen Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'nde çalışmaların aksamasına neden olduğunu ifade etti. Söz konusu yolun tamamlanması ile Çin'den Avrupa'ya kadar kesintisiz ulaşım sağlanabileceğini ifade eden Bakan Arslan, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi kapsamında inşaat çalışmalaırnın 2 ay içinde bitirilip test sürüşlerine başlabacağını söyledi. 
 
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'nin son derece önemli olduğunu da vurgulayan Bakan Arslan, Çin'den, Kazakistan'dan, Türkmenistan'dan, Azerbaycan'dan, Gürcistan'dan gelen yükün Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaşabileceğini belirtti.
20-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?