En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 15:51
Demirpark Alışveriş Merkezi

Demirpark Alışveriş Merkezi

Zonguldak'ta maden firmasınca 2 yıl önce açılan alışveriş merkezini geçen yıl 3,5 milyona yakın kişi gezdi.

Kentte özel kömür işletmeciliği yapan Demir Madencilik tarafından 15 Mart 2009'da açılan Demirpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi, kısa zamanda 21 bin 253 metrekarelik alanın yüzde 96'sını kiraladı.

Kent nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturan maden ocaklarından emekliler, halen çalışan 10 binin üzerinde madenci ve aileleriyle birlikte üniversite öğrencilerinin ağırlıklı ilgi gösterdiği alışveriş merkezinin 2010'da ziyaretçi sayısı 3 milyon 467 bin 773 kişiye ulaştı.
Hafta sonları 18 bin kişi geziyor

Hafta sonları 18 bin 500 kişinin gezdiği Demirpark, mevcut 70 mağazanın ayda elde ettiği ortalama 5 milyon liraya yakın gelirle kent ekonomisine de katkı sağlıyor.

Demir Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi Metin Demir, 22 yıldır kentte madencilik alanında hizmet verdiklerini, 2009'da açılan alışveriş merkeziyle farklı sektörlerde de çalışmaya başladıklarını söyledi.

Batı Karadeniz'de Demirpark ölçeğinde hizmet veren alışveriş merkezinin bulunmadığını, bundan dolayı çevre illerden de çok sayıda ziyaretçinin geldiğini öne süren Demir, şöyle konuştu:

''Alışveriş merkezindeki 70 mağaza aylık 5 milyon lira ciro elde ediyor. Kısa zamanda açılacak yeni iş yerleriyle yüzde 99 doluluk oranına ulaşmayı amaçlıyoruz. Demirpark açılmadan önce bölgedeki vatandaşlar kent dışına alışverişe gidiyorlardı. Çünkü aradıkları ürün çeşitliliğini bulamıyorlardı. Şu anda dışarıya alışveriş hareketi durdu. Emeğin başkentinde madenci hemşehrilerimiz alışveriş merkezimizi sevdi, biz de onlara hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Kriz döneminde alışveriş merkezini açmamıza rağmen işlerimiz iyi gitti. Moral ve finansman açısından mutluyuz. Zonguldak halkı beklediğimiz reaksiyonu verdi.''


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Eroğlu Gayrimenkul, İstanbul’a Özel Konseptli Yeni Alışveriş Merkezi'ni Tanıtacak


Seyrantepe'de Eroğlu Gayrimenkul tarafından hayata geçirilmekte olan Skyland İstanbul projesi kapsamında hayata geçirilecek olan yeni nesil tasarım konseptli alışveriş merkezi 9 Aralık Cuma günü tanıtılacak..

 

Eroğlu Gayrimenkul'ün İtanbul'un en çekici yaşam ve yatırım merkezlerinden Seyrantepe'de inşa etmekte olduğu Skyland İstanbul projesindeli yeni  nesil alışveriş merkezi 9 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek olan basın toplantısında ilk kez tanıtılacak.
 
Özel konsepti ile öne çıkan Skyland İstanbul AVM'nin tanıtım toplantısı Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Söz konusu basın toplantısına Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Eroğlu Gayrimenkul AVM Yönetim ve Kiralama Direktörü Harun Toftamış, JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, JLL Bölge Direktörü Dora Şahintürk de katılacak.
 
Skyland İstanbul projesinde yer alan tasarım konseptli alışveriş merkezinde merkezinde ev ve ofis tasarımına yönelik tüm markalar tek çatı altında bir araya gelecek.
12-01-2011
Bu haber toplam 17913 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?