En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 23.02.2018 20:26
İstanbul Haramidere'de Deepo İstanbul projesini hayata geçiriyor

İstanbul Haramidere'de Deepo İstanbul projesini hayata geçiriyor

İnşaatına Temmuz 2008'de başlanan Deepo İstanbul 235 bin metrekare alan üzerine kuruldu. Kaba inşaatın yüzde 70'i tamamlanmış olan AVM projesinin Mayıs 2010'da tamamlanması planlanıyor.
87 bin metrekare kiralanabilir alanın yer aldığı Deepo İstanbul'da 180 mağaza yer alacak.2012 yılına kadar 1 milyar doların üzerinde yatırım yapacak olan Torunlar GYO, 2 milyar dolar gayrimenkul portföyü oluşturmayı hedefliyor. Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun AVM'leri, işortağı olan ve işletmelerinde binlerce çalışanı olan, bu işletmelerle on binlerce tüketiciye hizmet veren bir çatı olarak tanımlıyor.

Türkiye'nin ilk Snow Park'ı Deepo İstanbul'da

Deepo İstanbul Projesi kapsamında, 2 bin 600 araç kapasiteli otopark, 45 restaurant, kayak, kar oyunlarının olduğu 3 bin metrekarelik Snow Park, 3 bin 500 metrekarelik tematik eğlence merkezi,  Babil Bahçeleri görünümünde 3 bin metrekarelik Garden Center, 3D görüntü ve ses teknolojilerinin olduğu 5 bin metrekarelik sinema kompleksi, 3 bin 500 metrekalik fitness ve SPA Center, 1.750 metrekarelik bowling ve bilardo klubü, 3 bin 500 metrekarelik görsel sanatlar merkezi bulunuyor.Ünlüler caddesi ile ünlü markalara ulaşılabiliyor

Ünlüler Caddesi ile ünlü markaların mağazaları Deepo İstanbul'da yerini alıyor. Açık cadde alışverişi deneyimi ile meydan ve kafelerle zenginleştirilmiş sokak konsepti proje kapsamında yer alıyor. Ayrıca, seyir terasları, 11 metrelik geniş aks aralıkları, 22 metrelik atrium genişliği, 1.500 metrekarelik eğlence ve aktivite arenası ile 2010 yılında bitirilemesi planlanıyor. Açılır kapanır çatı sistemi ile doğal havalandırma sağlayan yeşil bina tasarımıda projenin özellikleri arasında.

Perakende okulu açılacak

Deepo İstanbul AVM proje kapsamında perakende okulu açarak bu sektörde eğitim almış kişilerin yardımıyla perakende sektörüne sertifikalı elemanlar yetiştirecek.

Basın toplantısından notlar:

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun Snow Park'a yapılan yatırım sorusuna, toplam 200 milyon dolarlık yatırım içinden 5 milyon dolarının Snow Park'a ayrıldığını söyledi.

Torun Perakende okulunun hakkında, Perakende okulu sektöre hizmet odaklı olduğu için buradaki eğitime sembolik bir ücret alınacak. Eğitmenler sektördeki deneyimli kişiler olacak. Eğitim sonunda verilen sertifika ile, eğitimini bitirinler AVM'ler ve perakende sektöründe rahatlıkla iş bulabilecekler dedi.Torun, Deepo İstanbul projesinin Mayıs 2010'da bitirilmesini hedeflediklerini söyleyerek, Krize rağmen yatırımlarımıza devam ediyoruz. Perakende sektörünün bizim yatırımlarımıza talebi büyük ama henüz mağazaları kiralamaya başlamadık. Kiralamalar önümüzdeki aylarda başlayacak, sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum diye ekledi. Mağazaların kiraları ve sağlanacak istihdam üzerine ise; Deepo İstanbul AVM'de 2 bin kişinin üzerinde istihdam sağlanacağını, mağaza kiralarının ise ciro esaslı olacağını belirtti.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
19-08-2009
Bu haber toplam 25164 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?