En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 16:23
Çorlu'daki Eski Binalar Yıkılıyor

Çorlu'daki Eski Binalar Yıkılıyor

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yıkılmaya yüz tutmuş metruk binalar ortadan kaldırılıyor. İki yıllık sürede 35 metruk bina yıkıldı.

Çorlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü inşaat kontrol ekipleri, şehir içinde görüntü kirliliğine neden olan, kimliği belirsiz kişilerce kötü amaçlı kullanılarak çevre halkını rahatsız eden yıkılmaya yüz tutmuş metruk binaların yıkımını yapıyor. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, yaptığı açıklamada, ''Kent estetiğini korumak adına gerekli önlemleri almış bulunuyoruz. Kaçak yapılaşmaya karşı mücadele ederken, kullanılmaz haldeki terk edilmiş binaları da yıkıyoruz. İki yıla yakın bir süre içerisinde 35 adet metruk binayı yıkarak, bulundukları alanları temizledik.'' dedi.

Yıkım çalışmalarını yerinde takip eden İnşaat Teknisyeni İbrahim Özçelik çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Metruk binalarda yıkım çalışmaları yapılmadan önce pek çok bürokratik işlem uygulandığını belirten Özçelik, ''Şehrimizde vatandaşlarımız ve muhtarlarımızın da yardımı ile mahallelerinde bulunan metruk haldeki yapılar tespit edilerek mal sahipleri araştırılıyor. Genel olarak bu tür binaların sahiplerine ulaşamıyoruz. Mal sahiplerinin gerekli güvenlik önlemlerini almaları için yazılı süre veriyor ve yazılan evrakın bir nüshasını binanın uygun yerine asıyoruz. Diğer bir nüshasını da bilgilendirmek amacıyla ilgili mahalle muhtarına teslim ediyoruz. Verilen sürenin sonunda mal sahiplerince herhangi bir güvenlik tedbiri alınmamış ise mahalle sakinleri ve emniyet ile ortak hareket ederek, son bir durum değerlendirmesi yaparak binayı yıkım programımıza alıyoruz. Belediyemizin ilgili birimleri ile irtibat kurarak iş makinesi talebinde bulunuyor ve iş makinelerini temin ettiğimiz günlerde yıkım programımız dâhilindeki metruk yapıları yıkıyoruz.'' açıklamasını yaptı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Trio Park Çorlu'da Fiyatlar 282 Bin Liradan Başlıyor


En küçük dairenin 79 metrekare alana sahip olduğu trio Park Çorlu projesinde satış süreci 282 bin liradan başlayan fiyatlarla devam ediyor..

 

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Orakçı Yapı imzasıyla yükselmekte olan Trio Park Çorlu projesinde 2lanları 79 metrekare ile 138 metrekare arasında değişen, +1, 3+1 ve 1,5+1 tiplerinde toplam 186 konut bulunuyor. Konutların yüzde 70'inin satıldığı Trio Park Çorlu projesinde birinci sınıf ürünler kullanılan konutlar özel tasarım lake mutfaklar, 3'lü ankastre set ve çimstone tezgah ile teslim edilecek
 
 
Trio Park Çorlu Fiyatlar ve Ödeme
 
Fiyat listesinin 282 bin liradan başlayıp 464 bin liraya kadar yükseldiği Trio Park Çorlu projesinde 11 bin metrekarelik alan üzerinde 3 blok yükseliyor. Üstü kapanıp açılabilen ısıtmalı  yüzme havuzunun da bulunduğu Trio Park Çorlu projesinde teslimlerin Mart 2017 tarihinde başlaması planlanmakta olup projede banka kredili ödeme yapılabiliyor.
 
 
 
 
06-12-2010
Bu haber toplam 6363 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?