En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 18:42
Çelik Bilal Oğuz Yaylımateş İle İcralık Oldu

Çelik Bilal Oğuz Yaylımateş İle İcralık Oldu

Şarkıcı Çelik, Sarıyer Zekeriyaköy Çamlıkevler Sitesi'nde oturduğu villanın sahibi Bilal Oğuz Yaylımateş ile davalık oldu.
Ev sahibi, kira bedeli, elektrik faturası ve aidat borcu olan yaklaşık 13 bin lirayı ödemediği gerekçesiyle Çelik'i icraya verdi. Çelik buna itiraz edince ev sahibi, Kadıköy Adliyesi'nde itirazın iptali davası açtı. Çelik önceki günkü duruşmada avukat tutmak için zaman istiyorum dedi. Duruşma ertelendi.

Lale Bildirici-Habertürk
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Türkiye, Rus Demir Çelik Üreticilerine Yüzde 14 İthalat Vergisi Getiriyor


Türkiye geçtiğimiz yıl başlattığı soruşturmanın sonucuna göre, Türkiye'de fiyat kırdığı tespit edilen 3 Rus demir çelik üreticisine yüzde 14 ithalat vergisi uygulama kararı aldı..

 

 
Türkiye'nin hava sahasını iptal eden SU-24 tipi Rus savaş uçağını vurmasının ardından iki ülke arasında bşlayan kriz sürecinde Rusya'nınTürkiye’ye yönelik tek taraflı ilan ettiği ambargo ve yasakların ardından bu kez de Türkiye tarafından bir hamle yapıldı.
 
Bu kapsamda, Türkiye’deki demir çelik piyasasında fiyat kırdığı tespit edilen üç Rus demir çelik üreticisine yaklaşık yüzde 14 ithalat vergisi getirleceği duyuruldu. Ankara'nın vergi kararının özellikle Rusya ekonomisinin düşen petrol fiyatları ve ABD yaptırımları sebebiyle içinde bulunduğu sıkıntılı dönemde bile verimliliğini koruyan demir çelik sektörünü ne kadar etkileyeceği merak konusu.
 
Kommersant Gazetesi'nin haberine göre, Ankara'nın Rus demir çeliğine getirdiği vergi kararı 22 Ocak 2016 tarihinde başlatılan soruşturmanın bir sonucu olup Türkiye'nin Rus demir çelik üreticisinden alacağı yüzde 13,66 oranındaki verginin üreticileirn kar payını ciddi anlamda eksiltmesi bekleniyor. Ayrıca gazetenin iddiasına göre Türkiye’nin vergi kararı Rusya’daki fabrikaları da zor durumda bırakacak
 
Öte yandan Türkiye tarafından başlatılan söz konusu soruşturmanın uçak krizinden çok önce 2015 yılında yerli üreticinin şkayetleri üzerine başlatıldığı biliniyor. Türkiye'nin kararına göre vergi alınacak olan  üç Rus üretici Viktor Reşnikov’un Magnitogorsk Metalurji Fabrikası, Vladimir Lesin’in Novolipetsk Metalurji ve Aleksey Mordaşov’un Severstal fabrikası söz konusu vergi uygulama kararını mahkemeye taşımayı düşünüyor.
22-02-2010
Bu haber toplam 7974 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?