En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 15:52
Çekmeköy'de 2B Rayiç Bedelleri Birbirinden Farklı

Çekmeköy'de 2B Rayiç Bedelleri Birbirinden Farklı

Çekmeköy bölgesindeki hak sahipleri rayiç bedellerin birbirinden farklı olduğunu belirterek büyük bir hüsrana uğradıklarını açıkladılar..

 

2B’lerin satışını öngören yasa bazı bölgelerde sıkıntılı bir süreç başlattı.
 
Belirlenen yüksek rayiç bedelleri yüzünden vatandaşlar zor durumda kalırken, Çekmeköy bölgesindeki bazı hak sahipleri de sıkıntılı günler geçiriyor. Yasa çıkar çıkmaz rayiç bedelleri öğrenebilmek için girişimde bulunduklarını belirten hak sahipleri, Çekmeköy Belediyesi'nin ve Milli Emlak'ın belirlediği rayiç bedellerini birbirinden farklı olduğunu ifade ederek, şunları söylediler:
 
Çekmeköy Belediyesi'nin, 2012 yılında sokaklar için 30 TL, ana caddeler için 114 TL rayiç bedel belirlemesine rağmen Milli Emlak 2010 yılında sokaklar için 400 TL, ana caddeler içinse 800 TL rayiç bedel belirlemiş. Yetkililer, bu bedellerin yeniden gözden geçirileceği söyledi ama milli emlak, bedellerde herhangi bir değişiklik yapılmayacağını söylüyor. Biz de büyük bir hüsrana ve infiale uğradık. 
 
Kaynak: Milliyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı'nda Vagonlar Raylara İndirildi


İBB tarafından yapılmakta olan 16 istasyonlu Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı'nda işletilecek vagonlardan ikisi raylara indirildi..

 

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)  tarafından hayata geçirilmekte olan Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı'nda işletilecek vagonlardan ikisi  dev vinçler yardımı ile raylara indirildi.
 
Üsküdar ile Çekmeköy arasında ulaşımın süresini 27 dakikaya kadar düşürecek olan Üsküdar Çekmeköy Metrosu'nun İspanya'da üretildiği açıklanan vagonları, tırlarla taşınarak raylara konulacağı noktaya getirildi ve raylara indirildi.
 
Klimalı sisteme sahip olan Üsküdar Çekmeköy Metro hattının toplam 6 vagondan meydana geleceği vagonlar arasında  birbirine geçiş imkanı bulunacağı ve  vagonlarda dijital yön haritası bulunacağı açıklandı.
 
20 kilometre uzunluğunda planlanan Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı,  Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye,  Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu,  Necip Fazıl, Çekmeköy-Sancaktepe olmak üzere toplam 16 istasyondan meydana gelecek.
 
12-07-2012
Bu haber toplam 7524 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?