En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 17:14
Caprice Oteli'nde Oyuna Bilirkişi Engeli

Caprice Oteli'nde Oyuna Bilirkişi Engeli

Raporda, Mai Turizm’in taahhüt ettiği bedeli ödediğine dair belge sunamadığı tespit edildi.

Jetpa Başkanı Fadıl Akgündüz’ün, Didim’deki Caprice Otel’i holdinge bağlı şirketten akrabalarının yönetimindeki Mai Turizm’e devretmesinin ardından ortağıyla mahkemelik olduğu davaya bilirkişi raporu ulaştı. Raporda, Mai Turizm’in taahhüt ettiği bedeli ödediğine dair belge sunamadığı tespit edildi.

Kesinleşen Yargıtay kararıyla “6 Mayıs 2010” tarihinde Jetpa Holding’deki yüzde 10’luk hissesine yeniden sahip olan Sacit Duran’ın “Jetpa’nın tek faal şirketi Aytepe Turizm AŞ’nin Caprice Otel’in sahibi konumunda olan şirketti içinin boşaltıldığı iddiasıyla” açtığı davaya “bilirkişi raporu” ulaştı.

Jetpa şirketi Aytepe Turizm’de 3 milyon TL’lik sermaye arttırımına gidilerek kamuoyunda Jet Fadıl olarak tanınan Fadıl Akgündüz’ün akrabalarının yönetimindeki Mai Turizm’in -Caprice Otel’de el değiştirdi- eline geçti. Geçen ay mahkemeye ulaşan bilirkişi raporuna göre Mai Turizm sermaye arttırımında Jetpa Holding bünyesindeki şirkete ödemeyi taahhüt ettiği “2 milyon 865 bin TL”lik kısmı çeklerle yaptığını bildirdi. Ancak bilirkişi heyetine “bu paranın hangi hesaptan hangi tarihte ödendiğine ilişkin net bir belge” sunamadı.

Bu tespit bilirkişi raporuna, “Davalı Mai Turizm’in iştirak ettiği sermaye artışına ilişkin yapılan ödemelerin işlemin izaha ve ispata muhtaç göründüğü” ifadesiyle girdi. Bu süreçte Fadıl Akgündüz’ün akrabalarının yönetiminde bulunduğu Mai Turizm yeni unvanını alarak “Caprice Gold Gayrimenkul”e dönüştürüldü. Akgündüz 260 milyon TL değer biçilen Didim’deki “Caprice Oteli”n daha lüksünü devre mülk olarak İstanbul Bayrampaşa’da yapmak istiyor. Akgündüz tartışmalara neden olan devremülk projesini “3 milyon TL’lik ödemesi ispata muhtaç” olan söz konusu şirket aracılığıyla pazarlıyor.

Duran’ın iddiası

Didim Asliye Hukuk Mahkemesi’nin talebi üzerine hazırlanan bilirkişi raporu 1 Kasım 2010 tarihinde İstanbul 6. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne sunuldu. Didim’deki dosyaya giren bilirkişi raporuna göre Sacit Duran’ın iddiası şöyle:

“Davalı Aytepe Turizm AŞ’nin (Jetpa Holding’in şirketi) bünyesinde gerçek ve tüzelkişi hissedarlarının Fadıl Akgündüz’ün etki alanında olduğu, sermaye artışına iştirak eden şirket olan Mai Turizm Ltd. Şti’nin (Yeni unvanı: Caprice Gold Gayrimenkul) ortaklarının Fadıl Akgündüz’ün yakınları olduğunu, ortak olan kişilerin bu kadar yüksek paraları koyacak maddi gücünün olmadığını, yapılan işlemin mal kaçırmak ve şirketin içinin boşaltılması olduğunu, davalı Aytepe Turizm Ticaret AŞ’nin 6 Kasım 2008 tarihli olağan genel kurulunun tüm sonuçlarıyla birlikte iptaline karar verilmesini talep etmiştir.”

Akgündüz’ün yanıtı...

Raporda Akgündüz’ün avukatlarının dilekçesine yer verilerek savunma şöyle özetlendi: “Müvekkili olan şirketlerin genel kurulunun tamamen kanun hükümlerine uygun gerçekleştirildiğini, davacının varsayıma dayalı taleplerinin reddine karar verilmesini talep etmiştir.”

Aykut Küçükkaya/Cumhuriyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Erzurum Valiliği Evsiz Vatandaşın Otel Masraflarını Karşıladı


Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, dondurucu soğukta sokakta kalan ve yardım talebinde bulunan evsiz - işsiz vatandaşın otel masraflarının karşılanması yönünde talimat verdi..

 

 
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen ve vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirilen "Halk günü"nde, dondurucu soğukta evsiz ve işsiz kaldığını ifade ederek yardım talebinde bulunan bir vatandaşın otel masraflarının karşılanması için talimat verdi.
 
Kent merkezi ve ilçelerden gelen vatandaşların sorunlarına çözüm bulunması için ayda iki defa gerçekleştirilen Halk Günü'nde vatandaşlarla bir araya gelen Erzurum Valisi Azizoğlu, "Sinir hastalığı" nedeniyle tedavi gördüğünü, evi ve işi olmadığını, evsiz olduğu için de soğukta dışarda kaldığını belirten Veysel Karataş isimli vatandaş için yetkililere, masrafları Valilk tarafından karşılanmak üzere otel ayarlanması ve 300 lira harçlık verilmesi yönünde talimat verdi. 
 
 
17-12-2010
Bu haber toplam 12366 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?