En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:53
Çanakkale'ye 500 Yataklı Devlet Hastanesi

Çanakkale'ye 500 Yataklı Devlet Hastanesi

TOKİ, Çanakkale Devlet Hastanesi'nin 100 milyon liralık projeyle yenileyecek.
Çanakkale'de şu anki TOKİ 960 konutlarının üst kısmında bulunan 105 dönümlük bir arazi üzerine yapılacak 500 yataklı yeni Çanakkale Devlet Hastanesi binası ile ilgili bütün işlemlerin tamamlandığı ve ihalenin de 2 haftaya kadar yapılmasının planlandığı açıklandı. 
 
Kalabaklı köyü Kocakır Mevkii olarak bilinen TOKİ 960 konutlarının üst kısmındaki 105 dönümlük arazi üzerine yapılacak yeni hastane binası ile ilgili projenin onaylandığını belirten Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Kenan Eliuz, "2008 yılında yatırım programına alınan 500 yataklı yeni Çanakkale Devlet Hastanesi'nin yeri konusunda mutabakat sağlanmasından sonra Sağlık Bakanımız da bizzat bu bölgeye gelerek incelemelerde bulunmuştu. Bu arazi üzerinde mutabakat sağlanmasından sonra da Terzioğlu Vakfına ait bu yerin 5.488.600.00 TL bedel karşılığında Sağlık Bakanlığı'na devri gerçekleştirilmişti. Bunun ardından ilk etapta arazinin mevzi imar planına esas yerleşim amaçlı Jeolojik-Jeoteknik etüt raporu yaptırıldı. Yapılan jeolojik etüt raporları Afet İşleri Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. Arazi plan kote ve jeolojik raporları da Sağlık Bakanlığı İnşaat Onarım Daire Başkanlığı'na gönderilerek arazi üzerine yapılacak hastanenin projesi 2011 yılında tamamlandı. Yapılan projemiz üzerinde bazı sorunlar vardı. Bunlar da giderilerek geçtiğimiz hafta içerisinde projemiz TOKİ'ye teslim edildi. Hastane binamızın yapımı ile ilgili ihalenin 2 haftaya kadar yapılmasını bekliyoruz" dedi. 
 
HASTANE 100 MİLYON LİRAYA MALOLACAK 
 
Başhekim Dr. Kenan Eliuz, yeni hastane binası hakkında da bilgiler vererek, "Yeni hastanemiz 105 dönüm arazi üzerinde yaklaşık 70 bin metrekare kapalı alanı kapsıyor. Yani bu yapı şuanda Çanakkale'de bulunan tüm sağlık tesislerinin toplamının 4 katı büyüklüğünde devasa bir yapı olacak. Modüler yapı teknolojisiyle ihtiyaca göre kapasite artışı yapılabilecek hastanemiz gerektiğinde 700 yatak kapasitesine kadar çıkarılabilecek. Hasta odaları 30 metrekare olacak ve her odada tuvalet-banyo bulunacak. Odaların çoğunluğu ise tek kişilik olarak projelendirildi. Hastanenin günlük hasta kapasitesi ise 10.000 kişiye kadar ulaşabilecek fiziki yapıya sahip olacak. Ameliyathaneler ve yoğun bakım üniteleri 2 kat artırılarak bölgemize hizmet veren merkezler olacak ve bu merkezler uluslar arası standartlarda yapılacak. Yeni hastanede her hekimin kendi ofisi olacak ve randevu sistemiyle hastanın hekime ulaşma problemi kalmayacak. Sosyal donatı alanları, konferans ve eğitim salonlarıyla sürekli eğitim ve bilgilendirme toplantılarının yapılabileceği fiziki yapıya sahip olacak. Yine yeni hastanemiz bünyesinde her türlü kalp ameliyatlarının yapılabileceği kardiovasküler cerrahi merkezi, anjio merkezi ve post-op yoğun bakımlar olacak. Nükleer Tıp Merkezi, Yanık Merkezi, Çocuk ve Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri gibi kompleks üniteler yapılacak. Ayrıca ilimizin en önemli sorunlarından biri olan Onkoloji Kliniğinin eksikliği nedeniyle vatandaşlarımız büyük şehirlere gitmek zorunda kalıyorlardı. Projemiz tamamlandığında artık hiçbir vatandaşımızın sağlık konusunda il dışına gitmesine gerek kalmayacak. Hastanemiz tamamlandığında inşaat ve cihaz donanımı yaklaşık 100 milyon TL'ye mal olacak. Böylece mükemmel bir sağlık tesisinin hekim kapasitesi de artırılarak 30-40 yıl Çanakkale de artık sağlık konusunda hiçbir sorun yaşanmayacak" dedi

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Park O'live Projesi Çanakkale'de Yükseliyor


Daha önce şehir Manzara projesini hayata geçiren Karpaş Karacanlar İnşaat tarafından Çanakkale'de konumlandırılan Park O'live projesinde 220 daire bulunuyor..

 

Çanakkale'de 36 bin metrekarelik alan üzerinde Karpaş Karacanlar İnşaat tarafından hayata geçirilmekte olan Park O'live projesinde kullanım alanları 75 metrekare ile 165 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde toplam 220 daiere bulunuyor.
 
2018 yılının Kasım ayında teslim sürecine girmesi beklenen Park O'live projesi açık yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuklara özel oyun alanı, çocuklara özel yüzme havuzu, güneşlenme terası, tenis kortu, kapalı yüzme havuzu, yürüyüş parkuru gbi sosyal donatılara da sahip. 
 
Deniz manzaralı konuşu ile dikkat çeken Park O'live projesi Onsekiz Mart Üniversitesi'ne 5 dakika, Özel hastaneye 10 dakika, yeni devlet hastanesine ve üniversite hastanesine 5 dakika, Doğa Koleji ve Çanakkale Koleji'ne 10 dakika uzaklıktaki konumu ile de ulaşım avantajı sağlıyor.
 
 
29-02-2012
Bu haber toplam 7230 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?