En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 07:58
Bursa Keles'e Yeni Devlet Hastanesi

Bursa Keles'e Yeni Devlet Hastanesi

Bursa'nın Keles ilçesine yeni hastane binası yapılması için çalışmalar hızlandı.

Devlet Hastanesi olarak kullanılan binaya çürük raporu verilmesinin ardından yeni bina yapılmasına karar verilmişti. 60 yıldır hizmet veren Devlet Hastanesi'nin arsasına yapılacak ek bina için Keles Belediyesi'ne ait olan 400 metrekarelik arsa da belediye tarafından Sağlık Bakanlığı'na devredilecek. Toplam 3 bin 982 metrekarelik arsa üzerine 600 metrekape kapalı alana sahip 4 katlı yeni hastane binası inşa edilecek. Yeni binanın tamamlanmasından sonra eski bina yıkılarak bahçe olarak kullanılacak.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Keles'e gelerek, hastane yapılacak yerde incelemelerde bulundu. Akan, "Göreve geldiğim ilk günden bu yana dağ ilçelerine öncelik veriyorum. Çünkü dağ ilçelerinde ulaşım çok zor ve alternetif olabilecek sağlık kuruluşu yok. Yapılacak yeni hastanenin yeri konusunda karar vermeye geldik. Daha sonra teknik ekip gelecek ve inceleme yapıp bir rapor hazırlayacak. D sınıfı 25 yataklı hastane inşaatı için bakanlığa teklif vereceğiz. Önümüzdeki 50 yılı düşünerek binayı yapacağız. Mühim olan yatak kapasitesinin çokluğu değil, hastaenin fonksiyonel olmasıdır" dedi.

Keles Belediye Başkanı Mustafa Bektaş ise, "Hastane için belediye olarak elimizden gelen herşeyi yapacağız. Gerekirse belediye meclisini olağanüstü toplayıp hemen karar alırız. Yeni hastane binasının 2011 sonuna kadar bitmesi tek arzum. İmar durumuna bakarız, eğer 4 katlı bina yapılması için şartlar uygun değilse gerekli değişikliği yaparız. Kendi arsamızı da hastaneye vereceğiz" diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Keskin, hükümetleri döneminde dağ ilçelerine diğer alanlarda olduğu sağlıkta da birçok hizmet geldiğine işaret ederek, "5-6 sene önce ambulansla Keles'ten Bursa'ya hasta götürülürken ambulans önce benzin istasyonuna girer, eğer hasta yakınları benzin almazsa ambulans geri dönerdi. Şimdi acil hastalar helikopterle taşınıyor ve 5 kuruş ücret alınmıyor. Sağlıkta geldiğimiz nokta budur" dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa Şehir Hastanesi 1 Yıl İçinde Açılacak


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi’nde inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve hastanenin bir yıl içinde hizmete açılacağını söyledi..

 

Bursa Şehir Hastanesi’nin inşaatı hakkında bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin bir yıl içinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.
 
Bursa Şehir Hastanesi'nin inşaatının devam ettiğini belirten Bakan Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin hizmete açılması ile Bursa'nın sağlık hizmeti sıkıntısının büyük oranda çözülmüş olacağını ifade etti.
 
Bakan Müezzinoğlu, açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve beraberindekilerle Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin temelini attı.
 
 
 
21-01-2011
Bu haber toplam 12597 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?