En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 07:50
Bursa'da En Çok Hangi İlçeler Değerlenecek

Bursa'da En Çok Hangi İlçeler Değerlenecek

Milliyetemlak.com’un EN’deks sonuçlarına göre yılın ikinci yarısında Bursa'da Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım ve Mudanya gibi merkez ilçelerin yanı sıra Yenişehir ve Karacabey gibi merkezden uzak ilçeler de değerlenecek..

 

Milliyetemlak.com’un EN’deks sonuçlarına göre 2016 yılının ikinci yarısında Bursa’nın merkez ilçeleri Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım ve Mudanya'da markalı konut projeleri yükselmeye devam ederken İstanbul-İzmir Otoyolu’nun etkisiyle merkez dışında bulunan Yenişehir ve Karacabey ilçeleri ise arsa yatırımcıları tarafından tercih edilecek. Akademik eğitim yılının başlamasının ardından Görükle ve Özlüce gibi bölgelerde ise daha çok 1+1 satılık ve kiralık konut ihtiyaçları artacak.
 
Bursa'nın batıya doğru büyüme eğilimi ile birlikte orta ve üst gelir grubunun konut ihtiyacına yanıt veren Nilüfer bölgesinde ise kiralık ve satılık konut arayışları devam edecek.  Şehrin en eski yerleşim noktalarından olan Osmangazi ilçesinde yer alan Demirtaş Mahallesi ise özellikle son yıllarda hızla gelişme gösteren prestijli konut projeleri ile daha da değerlenecek.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Denizli'de 18 Bin 332 Konut İnşa Edecek


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gelen talepler doğrultusunda 20 bin konut ihtiyacı odluğu belirlenen Denizli'de TOKİ tarafından 18 bin 32 adet konut inşa edileceğini söyledi..

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 2 miyar liranın üzerinde bir yatırım yaplarak toplamda 18 bin 332 adet konut inşa edileceğini açıkladı.
 
Denizli'deki bir otelde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Zeybekci, dar gelirli ailelerden gelen talepler üzerine uzun süredir TOKİ ile görüştüklerini elen talepler doğrultusunda 20 bine yakın bir konut ihtiyacı olduğunun belirlendiğini söyledi. 
 
Bu kapsamda Denizli ve ilçelerinde TOKİ imzası ile inşa edilecek olan18 bin 332 konutun 12 bin 500’ünün kent merkezinde konumlanacağını söyleyen Bakan Zeybekçi, ilave talep gelmesi halinde konut sayısının artabileceğini, ayrıca konutların büyük bir kısmının 2 oda 1 salon formunda olacağını belirtti.
 
 
 
28-07-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?